logo
دقیقه

الان طلا بخرم یا بعد از عید؟

الان طلا بخرم یا بعد از عید؟
18 اسفند 1402

می پرسید الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ این سوالی است که ذهن افراد زیادی را به خود درگیر کرده است. امروزه اکثر افراد برای عقب نماندن از تورم، در بازار های بزرگ مالی مانند طلا سرمایه گذاری می کنند. این بازار همواره در حال نوسان بوده و با توجه به فاکتور های مختلفی مانند قیمت جهانی طلا، نرخ ارز، تورم و … تغییر می کند.

برای سرمایه گذاری در طلا  باید موارد مختلفی را مد نظر خود قرار داده و با توجه به آن ها برای خرید اقدام کنید.

الان طلا بخریم یا بعد از عید؟

بسیاری از افرادی می پرسند الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ معمولا در ایام نوروز این بازار رونق پیدا کرده و با افزایش قیمت روبرو می شود. با افزایش تقاضا در این دوران قیمت طلا بیش تر شده و هر گرم طلا به مبلغ های بالاتری به فروش می رسد.

از طرفی در این ایام بسیاری از طلا فروشی ها تعطیل کرده و همین امر نیز در افزایش قیمت ها بسیار موثر است. علاوه بر این، معمولا در این دوره زمانی بسیاری از افراد برای سفر های نوروزی دلار خریداری می کنند. رونق گرفتن بازار دلار می تواند به طور مستقیم بر روی این بازار نیز اثر بگذارد. برای آن که بتوانیم روند این بازار را برای بعد از عید پیش بینی کنیم، خوب است که به سال های قبل توجه کنیم.

در ماه های اسفند سال ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ این بازار رونق گرفته و قیمت ها افزایش پیدا کرد. بعد از پایان تعطیلات نوروزی و در اردیبهشت ماه اما با افت قیمت طلا مواجه شدیم. در روز های منتهی به سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کرونا و وضعیت بد اقتصادی این بازار از رونق افتاده و با کاهش قیمت مواجه شد. در انتهای سال ۱۴۰۰ این بازار مورد توجه قرار گرفته و با افزایش قیمت ها همراه شد. بعد از تعطیلات نیز قیمت های بالاتری را تجربه کرده و پایین تر نیامد. این روند در انتهای سال ۱۴۰۱ نیز برقرار بود و بازار هم قبل از عید و هم بعد از تعطیلات با افزایش قیمت همراه بود.

بیشتر بخوانید  چرا نباید طلا آب شده خرید؟

سرمایه گذاری در بازار طلا قبل از عید یا بعد عید؟

امروزه نگهداری پول نقد کار بسیار اشتباهی است و بهتر است که حتما پول و سرمایه خود را در یکی از بازار های مالی سرمایه گذاری کنید. یکی از برترین نمونه از این بازار ها، بازار طلا است. اکثر خانم های ایرانی به این کار علاقه مند هستند و این نوع زیورآلات را می پسندند. بسیاری از افراد تمایل دارند که پس انداز خود را وارد این بازار کنند و از این طریق یه سرمایه گذاری مطمئن داشته باشند. در پاسخ به سوال الان طلا بخرم یا بعد از عید؟

باید بگوییم که هیچ چیز قطعی نیست. نمی توان مبلغ ثابتی را برای طلا در نظر گرفت و این بازار همواره در حال نوسان است. طبق تحلیل های کارشناسان اگر سکه های بانکی وارد بازار شوند، قیمت ها افت پیدا می کند و در غیر این صورت این بازار با افزایش قیمت ها مواجه خواهد شد.

اگر برای طولانی مدت می خواهید در این بازار سرمایه گذاری کنید، بهتر است که قبل از عید برای خرید اقدام کنید. اما چنانچه قصد خرید های کوتاه مدتی دارید ریسک سرمایه گذاری بیش تر شده و احتمال ضرر کردن نیز وجود دارد. این بازار همیشه در بلند مدت با سود های کلانی برای سرمایه گذاران همراه است و از تورم نیز پیشی می گیرد. در بازه های کوتاه مدت اما نوسانات این بازار می توانند سبب ضرر به افراد نیز بشود.

۵ اصل مهم برای پیش بینی قیمت طلا در سال ۱۴۰۳

برای پاسخگویی به سول الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ باید بگوییم که برای پیش بینی این بازار در سال ۱۴۰۳ باید فاکتور هایی را مد نظر داشته باشیم.عوامل زیادی در نوسانات قیمت طلا تاثیر می گذارند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  1. فاکتور های اقتصادی
بیشتر بخوانید  قانون 50-30-20 چگونه پول خود را کارآمدتر بودجه بندی کنید

برای الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ باید گفت عوامل اقتصادی زیادی وجود دارند که سبب افزایش و یا کاهش قیمت ها در این بازار می شوند. برای پیش بینی قیمت ها در این بازار باید به فاکتور هایی مانند نرخ بهره، تورم و … توجه داشته باشید.

  1. الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ مسائل سیاسی کشور

اخبار سیاسی یک کشور نیز می تواند تاثیرات چشمگیری در این بازار داشته باشند. سیاست های خارجی می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت ها بگذارند. جنگ های داخلی و خارجی، تحریم های مالی و تجاری، تغییرات اساسی در سیاست های یک کشور و … از مهم ترین مواردی هستند که در افزایش و یا کاهش قیمت ها موثر می باشند.

  1. تغییرات بین المللی

گاهی اوقات شرایطی به وجود می آید که با تزریق سرمایه از طریق مذاکرات بین المللی مواجه می شویم. اخباری مانند آزاد شدن دلار های بلوکه شده و تزریق دلار به بازار  می تواند سبب افت شدید در این بازار شود. از این رو قبل از خرید باید این اخبار را پیگیری کرده و سپس زمان مناسبی برای خرید پیدا کنید.

  1. الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ فاکتور های فنی

برای پاسخ به الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ گاهی اوقات تحلیلگران به فاکتور هایی مانند میزان استخراج این ماده و نحوه ذوب و فرآوری آن ها توجه می کنند. این عوامل می توانند در نوسانات قیمتی در این بازار موثر باشند. از این رو در زمان خرید باید به آن ها نیز توجه کنید.

۵ اصل مهم برای پیش بینی قیمت طلا در سال ۱۴۰۳

۵ اصل مهم برای پیش بینی قیمت طلا در سال ۱۴۰۳

کلام آخر الان طلا بخرم یا بعد از عید؟

بسیاری از افراد می پرسند الان طلا بخرم یا بعد از عید؟ پاسخ به این سوال  همانند سرمایه گذاری در سکه به عوامل و فاکتور های مختلفی بستگی دارد و نمی توان با توجه به یک مورد خاص تصمیم گیری کرد. میزان تقاضا، اخبار سیاسی جامعه، تغییرات بین المللی و موقعیت هر جامعه در منطقه، فاکتور های اقتصادی و … از مهم ترین عواملی هستند که در قیمت گذاری این بازار تاثیر می گذارند.

بیشتر بخوانید  آیا خرید سکه عاقلانه است؟

در حالت کلی اگر قصد سرمایه گذاری های بلند مدت را دارید، این بازار بدون ریسک بوده و سود مناسبی به افراد می رساند. چنانچه قصد سرمایه گذاری های کوتاه مدتی را دارید، باید محتاط تر عمل کنید و ریسک کار را نیز بپذیرید.

سوالات متداول برای الان طلا بخرم یا بعد از عید؟

  1. چه عواملی در نوسانات قیمت سهام طلا در بورس موثر هستند؟

تورم، وضعیت اقتصادی، نرخ بهره، تغییرات جهانی، مخارج مصرف کنندگان و … از مهم ترین عوامل موثر بر نوسانات قیمت این سهام می باشند.

  1. آیا جنگ های منطقه بر قیمت طلا در کشور ما تاثیر می گذارد؟

بله، این جنگ ها می تواند بازار جهانی را تحت تاثیر گذاشته و در نتیجه قیمت طلا در کشور را تغییر می دهد.

  1. قیمت سکه تا شش ماه آینده چه تغییری می کند؟

طبق نظر تحلیلگران این دارایی تا شش ماه آینده با افزایش قیمت همراه بوده و سود مناسبی به سرمایه گذاری می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

18 − 17 =