logo
دقیقه

طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود؟

طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود؟
30 فروردین 1403

یکی از سرمایه‌گذاری خوب و پر سود در بازارهای داخلی و خارجی خرید طلا و سکه می‌باشد. ولی بزرگترین مشکل این سرمایه‌گذاری این است که افراد نمی‌توانند قیمت‌ها و احتمالات سود و زیان این گونه از سرمایه‌گذاری را در سال‌های جاری پیش بینی کنند. طلا یکی از گرانبهاترین و بهترین سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی است که عوامل‌های مختلفی می‌تواندد روی قیمت‌ تاثیر بگذارند از این رو ما در این مقاله می‌خواهیم پیش بینی کنیم که طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود؟ پس در ادامه به مطالب زیر توجه کنید.

طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود؟ عوامل مهم برای پیش‌بینی قیمت طلا در سال جاری

اگر ما بخواهیم این امر را پیش بینی کنیم که طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود؟د باید فاکتورهای زیر را مورد بررسی قرار دهیم.

اولین و تاثیرگذارترین فاکتور مربوط به اقتصاد کشور است که تاثیر چشمگیری روی قیمت این محصول در بازار می‌گذارد. طلا در کشور ایران به عنوان یکی از مهمترین شاخص‌های اقتصادی در نظر گرفته شده است از این رو ما می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که ممکن است هر روز شما شاهد افزایش قیمت طلا شوید.

مسائل سیاسی و اقتصادی

مسائل سیاسی کشور به نوبه خود و به صورت جداگانه باید مورد بررسی قرار بگیرد. چون مسائل سیاسی یک کشور می‌تواند روی قیمت طلا تاثیرگذار باشد و همچنین تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری و مالی و حتی جنگ‌های داخلی و خارجی در نظام سیاسی یک کشور عوامل بسیار مهمی هستند و شما با توجه به این موارد می‌توانید پیش بینی کنید که طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود.

بعضی از عوامل مربوط به خود طلا است که ما می‌توانیم به فاکتورهای فنی اشاره کنیم شاید این جنبه بسیار پیچیده باشد ولی با بررسی فاکتورهای فنی به صورت سنجش دقیق می‌توانید قیمت جدید طلا را پیش بینی کنید.

بیشتر بخوانید  روش های سرمایه گذاری در طلا

تورم یکی دیگر از عامل پیش بینی قیمت طلا می‌باشد چون این فاکتور نه تنها شما را به کاهش قیمت طلا و سکه بلکه به افزایش قیمت این محصول و کالاهای دیگر می‌رساند.

تغییرات بین‌المللی: پیش بینی قیمت طلا را می‌توان با توجه به بعضی از عوامل بین‌المللی مثل افزایش و یا کاهش نرخ دلار انجام داد.

افزایش تقاضا برای خرید طلا

قطعاً هر دوره که تقاضای خرید از سوی مردم افزایش بیابد قطعاً ما با افزایش قیمت این محصول مواجه می‌شوید.

یکی از بزرگترین عوامل تاثیرگذار بر روی شاخص طلا قیمت فعلی ارز است چون قیمت طلا به دلار مشخص می‌شود و از آنجایی که شاخص دلار تاثیر مستقیمی بر قیمت دارد قطعاً برای پیش بینی این عامل بهتر است دلار را مورد بررسی قرار دهیم.

طلا نسبت به نرخ بهره حساس‌تر می‌باشد بنابراین شاخص طلا را می‌توان نسبت به جایگزین‌های موجود در بازار سهام شناخت همین امر باعث شده مورد حساسیت قرار بگیرد و با کمترین فشار با افزایش قیمت مواجه شود.

سطح عرضه و تقاضا سخت‌ترین عامل موجود در تحلیل تاثیرات مختلف بر روی شاخص طلا است.

با افزایش ریسک سیستماتیک در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری به سمت خرید و نگهداری طلا بیشتر می‌شود که این عامل تقاضا برای طلا را افزایش داده و به تبع آن قیمت نیز افزایش خواهد یافت چون افراد در بازارهای مالی دنیا اطمینان لازم را ندارند.

قیمت طلا و سکه در هفته آینده با توجه به نمودار به یک حرکت صعودی رسیده و ممکن است در هفته‌های دیگر این حرکت صعودی ادامه داشته باشد و برخی مسائل داخلی و خارجی در افزایش طلا خالی از لطف نبوده‌اند.

چه آینده‌ای در انتظار بازار طلا است؟

معامله‌گران و افرادی که در زمینه سرمایه‌ گذاری در طلا کرده‌اند باید آماده افزایش نوسانات این محصول باشند چون عوامل‌های موثری که روی قیمت طلا تاثیر می‌گذاشتند امروزه به صورت مستمر و پی در پی وارد شده‌اند و این امر نشان می‌دهد که آینده مثبتی برای طلا در بازارهای داخلی وجود ندارد.

چه آینده‌ای در انتظار بازار طلا است؟

چه آینده‌ای در انتظار بازار طلا است؟

چرا طلا گران می شود؟

این امر را باید به صورت دقیق در سنجش و مورد بررسی قرار داد چون نه تنها عوامل‌های بالا بلکه کمیابی طلا در جهان باعث شده شما با نوسانات بسیار زیادی مواجه شوید و همین امر ممکن است روزانه و یا هفتگی شما با تورم چشمگیری مواجه شوید.

بیشتر بخوانید  ارز دیجیتال کاردانو بخریم یا نه؟

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه موقع طلا گران می‌شود که باید بگوییم که هر زمانی که جنگ و یا بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی شدت بگیرد قطعاً طلا با استقبال بالایی روبرو می‌شود و بهای آن ارزش بیشتری پیدا می‌کند. قطعاً  دلیل نااطمینانی در اقتصاد جهان و به ویژه ایالات متحده آمریکا باعث شده در سال‌های گذشته و در سال‌های جاری شما افزایش قیمت طلا را مشاهده کنید و یک اقتصاد بد را از نزدیک تجربه کنید.

متخصصان پیش بینی کرده‌اند که در ابتدای سال جدید وقتی با افزایش طلا مواجه شدیم قطعاً تا آخر سال این امر اتفاق می‌افتد و امکان ثابت نگه داشتن وجود ندارد و شاید ممکن است این تورم روز به روز در حال افزایش باشد و در کنار این امر عوامل‌های دیگر نیز قیمت طلا را تحت فشار قرار دهند.

چگونه می‌توانیم شاخص طلا را پیش بینی کنیم؟

سه راهکار برای انجام این پیش بینی قابل اطمینان وجود دارد که تا حدودی شما می‌توانید متوجه شوید که طلا تا چه گرمی بالا می‌رود.

  1. تحلیل فاندمنتال به شما این امکان را می‌دهد تا تغییرات سیاست پولی و سایر عوامل‌های تاثیرگذار را روی طلا دنبال کنید که در مرحله اول این تغییرات در سیستم مالی بین المللی و اقدامات بانک مرکزی آمریکا هستند و با این تحلیل‌ها می‌توانید تغییرات نرخ تورم‌ها و حرکات شاخص و حجم توزیع پول را مورد بررسی قرار دهید.
  2. تحلیل تکنیکال این روش شامل بررسی تاریخچه حرکتی شاخص طلا به کمک سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال است. شما به کمک این شاخص می‌توانید قیمت طلا را برای بلند مدت پیش بینی کنید.
  3. تحلیل فضایی هیجانی بازار روش دیگری برای پیش‌بینی قیمت طلا در بازارهای داخلی است که این روش شامل تحلیل فضای هیجانی خریداران و فروشندگان در موقعیت حاضر می‌باشد.
بیشتر بخوانید  بررسی نکات مهم سرمایه‌ گذاری در طلا

عوامل موثر برای پیش بینی در سال جدید

مهم ترین عوامل موثر برای قیمت طلا در سال جدید عبارتند از:

  1. افزایش انتظارات تورمی و تضعیف ارز آمریکا در نتیجه بسته‌های سخاوتمندانه محرک مالی و پولی ایجاد می‌شود.
  2. بازیابی تدریجی تقاضای رفیع کشورهای مختلف باعث شده سطح بالای شاخص این فلز را مشاهده کنید.
  3. وضعیت پرتنش سیاسی و اقتصادی و اینکه طلا به یک ابزار پوشش ریسک در مقیاسی بزرگتر تبدیل شده است.
عوامل موثر برای پیش بینی در سال جدید

عوامل موثر برای پیش بینی در سال جدید

نتیجه گیری برای طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود؟

سرمایه‌گذاری در طلا نه تنها متنوع‌ترین سرمایه‌گذاری است بلکه با وجود افزایش سرمایه افراد را به سمت خود سوق داده است ولی به دلیل افزایش تورم ترس بزرگی برای معامله کنندگان ایجاد کرده که در حال حاضر یک پوشش ریسک نامناسبی را تجربه می‌کنند. به دلیل اوضاع بد اقتصادی شما شاهد این قضیه هستید که هر سال و یا شاید هر روز تورم به مردم ایران فشار وارد می‌کند و با مراجعه به اخبار و سایت‌ها این امر را مشاهده می‌کنید که طلا نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

همین افزایش قیمت باعث شده افرادی که در زمینه طلا سرمایه‌گذاری کرده‌اند سود داشته باشد ولی از سوی دیگر مواردی از جمله مسکن و خودرو نیز رو به افزایش است پس قطعاً از سرمایه‌گذاری در هر زمینهی نمی‌توان ۱۰۰ درصد سودآور بود. قیمت طلا تحت تاثیر عوامل اقتصادی و سیاسی و تغییر و تحولات بین‌المللی و عوامل فنی دارد و می‌تواند تغییراتی را تجربه کند و پیش‌بینی‌های قیمت این فلز گرانبها را تحت تاثیر قرار دهد. برای آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در سکه با تیم ما همراه باشید.

سوالات متداول طلا تا گرمی چقدر بالا می‌رود؟

  1. چه عواملی روی قیمت طلا تاثیرگذار خواهد بود؟

تقاضای فیزیکی و عدم اطمینان اقتصادی و یا نابرابری در تورم

  1. قیمت طلا چه مقدار افزایش یافته نسبت به سال‌های گذشته؟

نسبت به سال‌های گذشته ثابت نبوده و درصد رشد آن بسیار زیاد است.

  1. آیا قیمت طلا افزایش خواهد یافت؟

پیش بینی‌ها از این قرار است که قیمت طلا افزایش می‌یابد ولی به طور دقیق قابل پیش ‌بینی نیست.

  1. آیا سیاست‌های داخل کشور روی افزایش طلا تاثیرگذار است؟قطعاً بله تاثیرگذار است.

آیا به کمک روش‌ها و تحلیل‌هایی که در بالا ذکر کردیم می‌توان قیمت طلا را پیش بینی کرد؟

گزینه مناسبی است ولی دقیق نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

سیزده − شش =