logo
دقیقه

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران
7 اسفند 1402

این روزها همه ما به نوعی با ارزهای دیجیتال آشنا هستیم حتی اگر در این بازار فعالیت نکنیم. ارز دیجیتال یکی از بهترین بازارها برای سرمایه گذاری به شمار میرود و هر روز افراد بیشتری به آن علاقه پیدا می کنند. یکی از مشکلاتی که معامله گران دارند نداشتن اطلاعات کافی در مورد بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران است. اگر شما نیز با چنین مشکلی رو به رو هستید ادامه این مطلب از  آموزش سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال را از دست ندهید.

بهترین روز و ساعت ترید ارز دیجیتال در ایران

واقعیت ‌های بی‌ حد و مرز معاملات که در بازار کریپتوکارنسی وجود دارند مشکلات بسیاری را برای معامله گران ایجاد کرده اند. یکی از این مشکلات پیدا کردن بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال است. برخی از افراد اقدام به خرید و فروش این ارزها در حجم های بالا می کنند. این افراد باید زمانی به معامله بپردازند که بیشترین میزان نقدینگی و حجم بالایی از معاملات در بازار وجود دارد.

برخلاف بازار سهام در بازار ارزهای دیجیتال زمان مشخصی برای انجام معاملات در نظر گرفته نشده است. شما در بازار این ارزها در 7 روز هفته و تمام ساعات شبانه روز امکان فعالیت دارید. یکی از دلایلی که باعث شده بازار ارزهای دیجیتال به طور بی وقفه در حال فعالیت باشد این است که تراکنش هایی که در آن انجام می شوند نیاز به تایید نهاد خاصی ندارند.

بیشتر بخوانید  بهترین سرمایه‌ گذاری با پول کم

برخی از اشخاصی که تازه وارد این عرصه شده اند تنها در زمان های مشخصی معاملات خود را انجام می دهند. این کار موجب می شود که از روندهای قوی تر بازار غافل شوند. بازارهایی مانند فارکس در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند این موضوع می تواند در کاهش معاملات در رمز ارزها نیز تاثیر داشته باشد. به صورت کلی این بازار تعطیلی ندارد و شما می توانید در روزهای تعطیل نیز در آن فعالیت کنید.

بهترین زمان هفته برای خرید ارزهای دیجیتال

در خصوص بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران باید گفت  در ساعات مختلف شبانه روز قیمت های رمز ارزها با نوسان رو به رو است. ممکن است این اتفاق در روزهای مختلف هفته نیز رخ دهد و معامله گر مشاهده کند که در حجم معاملات و قیمت ها تغییراتی ایجاد شده است. در مواقعی که بازار خلوت تر است حجم معاملات نیز کاهش پیدا میکند. این موضوع موجب می شود که نوسانات قیمتی نیز با کاهش رو به رو شود.

عموما بازار کریپتو در روزهای کاری بسیار فعال تر است و در تعطیلات آخر هفته  (شنبه و یکشنبه) حجم معاملات نیز افت میکند. به صورت کلی میتوان گفت بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال در ایران نیز از روز دوشنبه به بعد است به دلیل اینکه حرکت قیمت ها آغاز می شود. زمانی که آخر هفته می رسد با بسته شدن بانک ها و برخی سازمان ها قیمت ها کمی با کاهش رو به رو می شوند. عموما روز دوشنبه را یکی از بهترین زمان ها برای معامله در ارز دیجیتال می دانند.

مواردی هستند که می توانند در جهت انتخاب بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران به شما کمک کنند. در ادامه این موارد را بررسی میکنیم.

  • عرضه و تقاضا برای بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

میزان عرضه و تقاضا به طور مستقیم در قیمت ارزها تاثیر میگذارد. در مواقعی که میزان تقاضا در پایین تر حد خود است و عرضه افزایش پیدا میکند قیمت ها نیز با کاهش رو به رو خواهند شد. حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه این مورد می تواند به انتخاب زمان مناسب برای ترید ارز دیجیتال کمک کند.

بیشتر بخوانید  قبل از شروع سرمایه گذاری چه نکاتی را باید بدانید؟

در بازه زمانی 1 الی 3 بعد ازظهر به وقت گرینویچ معامله گران اروپایی غالبا در حال بستن پوزیشن های خود هستند. این موضوع باعث می شود میزان عرضه بیشتر شده و قیمت ها کاهش پیدا کند. شروع روز تجاری آمریکا به این مفهوم است که میزان تقاضا با افزایش رو به رو خواهد شد. این افزایش تقاضا روی قیمت ها تاثیر میگذارد و در نتیجه قیمت ها بالاتر خواهند رفت.

  • جریان سرمایه

جریانات ورودی و خروجی سرمایه در این بازار باعث ایجاد نوسانات می شوند. بالاترین جریان سرمایه ای که وارد این بازار می شود از طرف معامله گران شرکتی و نهادی است. این معامله گران در ساعات خاصی در روز و در لوکیشن های مربوط به خود به فعالیت می پردازند. عموما این بازه زمانی در شروع و پایان ساعات کاری است. بهترین موقع برای باز کردن یک پوزیشن در پایان یک روز کاری است. تقاضا برای ارزهای دیجیتال در آخر هفته غالبا با کاهش رو به رو می شود به همین دلیل بهترین زمان برای خرید است.

  • حجم معاملات برای بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی بزرگترین شرکت کننده ها در این بازار محسوب می شوند. بیشتر آن ها نیز به ندرت در آخر هفته ها در این زمینه فعالیت می کنند. این موضوع موجب می شود که حجم معاملات در پایان هفته کاهش پیدا کند. در شرایطی که معامله گران کمی در بازار فعالیت می کنند بازار در مقابل نوسانات بسیار آسیب پذیر تر خواهد شد.

برای انتخاب بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران  چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

برای انتخاب بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران  چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

سخن پایانی بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

در این مطلب به بررسی بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران پرداختیم. بازار رمز ارزها نسبت به بازارهای دیگر از الگوهای متفاوتی برخوردار است. شما می توانید بدون محدودیت و در تمام روزهای هفته و ساعات شبانه روز به معامله در این بازار بپردازید. در این میان برخی زمان ها برای انجام معاملات مناسب تر هستند. این موضوع به این علت است که میزان نقدینگی و حجم معاملات رمز ارزها در روزهای متفاوت با هم یکسان نیست. اگر به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه و یا سرمایه گذاری در طلا، ارز و آموزش سرمایه گذاری سکه  نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید  گواهی سپرده سکه طلا

سوالات متداول بهترین زمان ترید ارز دیجیتال در ایران

  1. آیا میتوان بهترین زمان برای ترید ارز دیجیتال را پیدا کرد؟

هیچ تضمین و زمان مشخصی در این فضا وجود ندارد. شما نمی توانید یک ساعت خاص در طول روز را به عنوان بهترین زمان برای ترید در نظر بگیرید و در این زمینه پیش بینی دقیقی داشته باشید. برای پیدا کردن بهترین زمان باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید.

  1. بدترین روزها برای انجام معاملات چه روزهایی هستند؟

بدترین روزها برای معاملات ارزهای دیجیتال روزهای شنبه و یکشنبه هستند. در این روزها به علت تعطیلی بانک های جهانی، بازار فارکس و موسسات مالی بزرگ حجم معاملات کاهش پیدا میکند.

  1. بدترین ساعت برای ترید ارز دیجیتال چه ساعتی است؟

ساعات اولیه روز دوشنبه بدترین زمان برای ترید است. علت این است که معامله گران پس از دو روز کم کار وارد بازار می شوند. در ساعات نخستین سرمایه های خرد و کلان زیادی وارد بازار می شود و نوسانات قیمتی بسیاری را ایجاد خواهد کرد.

4/5 - (1 امتیاز)

دو × یک =