logo
دقیقه

بهترین سرمایه‌ گذاری با پول کم

بهترین سرمایه‌ گذاری با پول کم
4 اردیبهشت 1403

سرمایه‌گذاری کردن یعنی شما یک پول کمی را در طول زمان جایی سرمایه‌رگذاری کنید که به مرور زمان بر ارزش پول شما اضافه شود. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌ گذاری با پول کم وجود دارد. مثل اینکه شما دارایی‌های خود را در بورس و یا مسکن و یا حتی طلا و ارز ذخیره کنید.

دقت داشته باشید که هر شخصی در سرمایه‌ گذاری با یکدیگر متفاوت می‌باشد.  پس چند رکن مهم در سرمایه‌گذاری وجود دارد که شما بتوانید در گام اول با پول کم به هدف نهایی خود برسید. در ادامه این مطلب از آموزش سرمایه گذاری در طلا  ما به چند رکن مهم در سرمایه‌گذاری با پول کم را بیان می‌کنیم.

چند رکن مهم در سرمایه‌ گذاری با پول کم

قطعا افراد زیادی به فکر سرمایه گذاری با پول کم هستند. فرقی نمی کند که شما بخواهید از طریق آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، سکه، طلا و… پول خود را سرمایه گذاری کرده و آن را چند برابر کنید. در هر صورت بهتر است تا به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. میزان بازدهی یک سرمایه‌گذاری با میزان ریسک پذیری رابطه مستقیمی دارد و باید در نظر داشته باشید که تا چه اندازه حاضر به ریسک کردن هستید چون هر چقدر در زمینه سرمایه‌گذاری کم ریسک بالایی داشته باشید می‌توانید سرمایه زیادی را دریافت کنید.
 2. هدف شما از سرمایه‌گذاری از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و اگر شما می‌خواهید ارزش دارایی کم خود را افزایش دهید باید هدف نهایی خود را مشخص کنید.
 3. عوامل زیادی مانند میزان درآمد و مخارج روزمره و بدهی‌های مالی قبل از سرمایه‌گذاری با پول کم را باید در نظر داشته باشید اگر کل دارایی خود را بدون در نظر گرفتن موارد بالا سرمایه‌گذاری کنید قطعاً دچار مشکل می‌شوید.
چند رکن مهم در سرمایه‌ گذاری با پول کم

چند رکن مهم در سرمایه‌ گذاری با پول کم

با گزینه‌ های مختلف در سرمایه‌گذاری با پول کم آشنا شوید!

در ادامه ما می‌خواهیم چند گزینه را معرفی کنیم تا شمایی که سرمایه کمی دارید وارد یک گردش مالی با بازدهی بالا شوید پس به مطالب زیر توجه کنید.

 1. سپرده گذاری در بانک: سپرده گذاری در بانک‌ها ریسک بسیار پایینی دارد پس افرادی که می‌خواهند ریسک کمی را در سرمایه‌گذاری وارد کنند بهتر است در این زمینه پول خود را ذخیره کنند. سرمایه‌گذاری در بانک‌ها از امنیت فیزیکی بالایی برخوردار می‌باشد ولی امروزه میزان سود پرداختی بانک‌ها با توجه به شرایط تورمی و رشد روزافزون قیمت‌ها بسیار ناچیز است.
 2. فعالیت مستقیم در بورس: روش دیگری که برای سرمایه‌گذاری با پول کم در نظر گرفته شده فعالیت مستقیم در بورس است که بزرگترین مزیت این روش این است که شما با مبلغ کم وارد و با سود بالا خارج می شود. بزرگترین مزیتی که در بورس وجود دارد این است که شما باید زمان طولانی منتظر باشید تا به یک نقطه بازدهی مناسبی برسید و از نظر ریسک بسیار خطرناک است.
 3. صندوق‌های سرمایه‌گذاری گزینه مناسبی برای حفظ ارزش دارایی شما هستند و امروزه انواع مختلفی از صندوق‌ها با توجه به نوع صندوق و پول شما سرمایه‌گذاری را آغاز و شما را از منافع بالایی بهره‌مند می‌کنند.
بیشتر بخوانید  صندوق های سرمایه گذاری طلا

با چه مبلغی می‌توان سرمایه‌ گذاری را شروع کرد؟

برای خرید و فروش سهام و صندوق‌های قابل معامله در بازار سرمایه بهتر است حداقل ۵۰۰ هزار تومان برای سرمایه‌گذاری کنار بگذارید. شما می‌توانید با کمترین مبلغ ممکن سرمایه‌گذاری خود را در بازار سرمایه شروع کنید و همین امر باعث شده در این بازار جذابیت‌های زیاد با تنوع متعدد ایجاد شود.

با چه مبلغی می‌توان سرمایه‌ گذاری را شروع کرد؟

با چه مبلغی می‌توان سرمایه‌ گذاری را شروع کرد؟

در سرمایه‌گذاری با پول کم باید به چه نکاتی توجه کنید؟

مهم ترین نکات برای سرمایه گذاری با پول کم عبارتند از:

 • نقد شوندگی سرمایه: نقد شوندگی یعنی دارایی خریداری شده را با چه سرعتی و با چه قیمتی می‌توانید به پول نقد تبدیل کنید.
 • اهداف سرمایه‌گذاری: در سرمایه‌گذاری با پول کم شما باید اهداف خود را برای رشد سرمایه در سریع‌ترین زمان مشخص کنید چون این امر در حفظ اصل سرمایه بسیار مهم است. امروزه اهداف سرمایه‌گذاری به دو دسته کمریسک و ریسک متوسط تقسیم میشود.
 • سن و سال سرمایه‌گذاری: یکی دیگر از فاکتورهای سرمایه‌گذاری با پول کم این است که شما باید بدانید تا چه زمانی می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را نگهداری کنید.

آیا سرمایه‌ گذاری با پول کم در ایران امکان‌پذیر است؟

اقتصاد ایران نسبت به یک دهه گذشته به طور میانگین بالای ۴۰ درصد تورم را به طور سالیانه تجربه کرده است و همین امر باعث شده که قدرت خرید و میزان سرمایه‌گذاری افراد به شدت پایین بیاید. شما با سرمایه‌گذاری با پول کم می‌توانید جلوی این کاهش قدرت خرید را بگیرید و برای بسیاری از افراد سوال پیش می‌آید که آیا در ایران سرمایه‌گذاری با پول کم امکان‌پذیر است؟

بیشتر بخوانید  مفهوم گس اتریوم یا سوخت شبکه اتریوم چیست؟

باید بگوییم که در حال حاضر در ایران شما با پول کم می‌توانید در بازار سکه و طلا و یا بورس سرمایه‌گذاری کنید و اگر توانایی سرمایه‌گذاری با پول زیادی را ندارید بهتر است وارد بازار مسکن و خودرو نشوید. سرمایه‌گذاری با پول کم در بانک می‌توان بهترین گزینه سرمایه‌گذاری در ایران باشد که افراد بدون هیچگونه نگرانی به موقع می‌توانند سود مورد نظر را از بانک دریافت کنند.

آیا سرمایه‌ گذاری با پول کم در ایران امکان‌پذیر است؟

آیا سرمایه‌ گذاری با پول کم در ایران امکان‌پذیر است؟

انواع سرمایه گذاری با پول کم در صندوق ها 

برای سرمایه‌ گذاری با پول کم در صندوق‌های مختلط که امروزه در بیشتر شهرها رواج پیدا کرده می‌توان گفت که گزینه مناسبی است چون مختلطی از صندوق‌های سهامی و صندوق‌هایی با درآمد ثابت را در بر می‌گیرد. بزرگترین ویژگی این صندوق این است که از نظر ریسک قابل پذیرش است و دارایی صندوق بین سهام و ابزارهای با درآمد ثابت به دست می‌آید و این صندوق مناسب افرادی است که ریسک کمتری نسبت به صندوق‌های سهامی را دارند. لازم است بدانید که برای سرمایه گذاری با پول کم راه های مختلفی وجود دارد که از جمله بهترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. صندوق‌های طلا: دارایی‌های این صندوق در یک دارایی کالایی سرمایه‌گذاری می‌شود و ارزش واحدهای صندوق متناسب با تغییرات قیمت آن کالا تغییر می‌کند.
 2. سرمایه‌گذاری مطمئن با پول کن در صندوق‌های درآمد ثابت و یا صندوق‌های اهرمی گزینه دیگری برای افراد ریسک‌پذیر است.

جمع بندی بهترین سرمایه‌ گذاری با پول کم

ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با روش‌های سرمایه‌ گذاری با پول کم آشنا کنیم چون همین نحوه سرمایه‌گذاری با پول کم در بازارهای مثل مسکن و خودرو و ارزهای خارجی و حتی طلا و سکه می‌تواند گزینه مناسبی برای افزایش سرمایه اندک شما باشد. شما می‌توانید از صندوق‌های متعدد برای سرمایه‌گذاری با پول کم استفاده کنید چون یکی از بهترین بازارهای مالی برای سرمایه‌گذاری برای افراد ریسک‌پذیر است.

بیشتر بخوانید  کاربردهای ارزهای دیجیتال در سال 2023 (10 کاربرد شگفت انگیز)

سوالات متداول در مورد بهترین سرمایه‌ گذاری با پول کم

۱_آیا برای سرمایه‌گذاری با پول کم خرید طلا و سکه گزینه مناسبی است؟تنها سرمایه‌گذاری پرسود در کشور ایران خرید طلا و سکه می‌باشد.

۲_با سرمایه کم در کدام بازارهای مالی می‌توان سرمایه‌گذاری کرد؟در بانک‌ها و بورس‌ها و حتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ارزهای دیجیتال.

۳_در این نوع از سرمایه‌گذاری چه ارکانی را باید مد نظر داشت؟میزان ریسک پذیری و هدف سرمایه‌گذاری.

۴_بهترین راهکار پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری با پول کم چیست؟این است که شما تمام جوانب را بسنجید و صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مورد بررسی قرار دهید.

۵_آیا در کشور ایران سرمایه‌گذاری با پول کم جوابگو است؟سرمایه‌گذاری در برخی از زمینه‌ها بله گزینه مناسبی است.

امتیاز دهید

شش + چهار =