logo
دقیقه

سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال بهتر است؟

سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال بهتر است؟
18 مرداد 1402

بسیاری از شما علاقه دارید تا در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید. انتخاب مناسب‌ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری نیازمند تحلیل بازار است. بنابراین اگر تاکنون دوره‌های تحلیل بازار ارز دیجیتال را نگذرانده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم که در ابتدا این دوره‌ها را بگذرانید. به صورت کلی سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال می‌تواند برای شما بسیار سودآورد باشد، به شرط آنکه این بازار را به خوبی بشناسید و بدانید که چگونه سرمایه گذاری کنید. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی موضوع سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال بهتر است؟ که سوال بسیاری از شما عزیزان بود، بپردازیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب از آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

همان‌گونه که می‌دانید، امروزه بازار ارزهای دیجیتال در میان مردم دنیا برای سرمایه گذاری بسیار محبوب است و به عنوان یک بازار مناسب و سودده شناخته می‌شود. بازار ارزهای دیجیتال نسبت به چند سال گذشته رونق بیشتری پیدا کرده و از این رو مردم به آن علاقه‌مند هستند. در سال‌های گذشته این بازار در میان مردم ناشناخته بود اما امروزه با گسترش اینترنت و فضای مجازی و همچنین پذیرفته شدن این ارزها در میان مردم، استفاده از ارزهای دیجیتال در سرتاسر دنیا رایج شده است. بگونه‌ای که بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی در دنیا برای خرید و فروش کالاهای خود از ارزهای دیجیتال بهره می‌برند. به صورت کلی سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال یکی از راه‌های مناسب سرمایه گذاری است، به خصوص در شرایط نوسانات بازار دلار! اگر شما نیز می‌خواهید یک درآمد دلاری مناسب داشته باشید و بتوانید سرمایه خود را افزایش دهید، ما به شما سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را توصیه می‌کنیم.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

همان‌گونه که در بخش مقدمه این مقاله سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال بهتر است؟ اشاره کرده‌ایم، انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری، به تحلیل بازار نیاز دارد. یعنی شما باید اخبار را به درستی دنبال کنید و بدانید که کدام ارز را انتخاب نمایید. به صورت کلی اگر در بازار ارزهای دیجیتال تازه وارد هستید، بهتر است که در ابتدا با مفاهیم بیت کوین، بلاک چین، مدیریت سرمایه و … آشنا شوید. پس از آنکه آشنایی کلی با این بازار را به دست آوردید، یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب انتخاب نمایید و در یک صرافی ارز دیجیتال احراز هویت کنید. گذراندن دوره‌های این بازار خاص نیز می‌تواند به شما کمک کند که سرمایه گذاری بهتر و مناسب‌تری داشته باشید. بسیاری از افراد که مدت‌هاست در این بازار به سرمایه گذاری مشغول هستند، از کارشناسان و متخصصان ما سوال می‌پرسند که سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال بهتر است؟ در زیر به بررسی بهترین ارزهای دیجیتال می‌پردازیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد:

 • بیت کوین: ثبات بسیار مناسب و محدود بودن عرضه کل
 • اتریوم: لانچ لایه دوم اتریوم و پیشرفت اکوسیستم آن
 • بی ان بی: قراردادهای جدید بایننس و پروژه‌های جدید آن
 • دای: کاهش ارزش ریال و جایگزین بهتر برای دلار کاغذی
 • تون کوین: پیشرفت فوق العاده به دلیل حمایت تلگرام
 • پالیگان: استفاده گسترده ان اف تی‌ها از این شبکه
 • پولکادات: مشترک بودن سازنده با اتریوم و کاربرد آن در سال‌های جدید
 • هلیوم: فناوری جدید
 • آپتمیزم: کاربرد بسیار زیاد در بخش دیفای و بروزرسانی شبکه
 • بی بی دوج کوین: شت کوین ریسکی و جایگزین مناسب شیبا و دوج کوین
فاکتورهای مهم برای سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال

فاکتورهای مهم برای سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال

فاکتورهای مهم برای سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال

انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری، نیازمند آن است که شما فاکتورهای تاثیر گذار بر روی سرمایه گذاری را بشناسید. در واقع برای آنکه بتوانید سرمایه گذاری ایمن و مناسبی بر روی ارزهای دیجیتال داشته باشید، فاکتورهای مهمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. در زیر به برخی از مهم‌ترین فاکتورها اشاره می‌کنیم:

 • حجم بازار:
  یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب حجم بازار است. به  صورت کلی حجم بازار نشان دهنده اعتماد بیشتر مردم به ارز مورد نظر است. این اعتماد باعث می‌شود آن ارز طول عمر بیشتر و خریدار بیشتری داشته باشد. بنابراین به سراغ ارزهایی بروید که حجم بازار مناسبی دارند.
 • اندازه معاملات روزانه:
  یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده برای انتخاب یک ارز دیجیتال، اندازه معاملات روزانه آن ارز است. هر چقدر میزان اندازه معاملات بیشتر باشد، نشان می‌دهد که ارز مورد نظر سرعت نقد شوندگی بسیار مناسب و بالایی دارد. اگر قصد دارید تا از نوسان‌های بازار، برای سرمایه گذاری کردن بهره ببرید، این معیار به شما در سرعت انجام معاملات کمک می‌نماید.
 • میزان نوسان رمز ارز:
  به یاد داشته باشید که هر چه رمز ارزها در طول روز معامله بیشتری داشته باشند، نوسان بیشتری هم دارند. این یک قانون کلی است! این ویژگی و قانون به افرادی که قصد سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال را دارند، کمک شایانی می‌کند. زیرا به آن‌ها نشان می‌دهد که چه میزان سودی نصیبشان خواهد شد.
روش‌های مناسب برای خرید و فروش رمز ارزها

روش‌های مناسب برای خرید و فروش رمز ارزها

روش‌های مناسب برای خرید و فروش رمز ارزها

برای انتخاب یک ارز دیجیتال و فروش آن، روش‌های متعددی وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می‌کنیم:

 • سرمایه‌گذاری بلند مدت:
  بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری بلند مدت بازار ارزهای دیجیتال را انتخاب می‌کنند. برای سرمایه گذاری بلند مدت باید به روند رشد قیمت و پیش‌بینی متخصصان در مورد ارز دیجیتال موردنظر توجه فرمایید.
 • خرید و فروش دوره‌ای رمز ارزها:
  یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری، خرید و فروش دوره‌ای رمز ارزها یا ارزهای دیجیتال است. برای انجام این کار می‌توانید سود و ضرر خود را مشخص کرده و فقط در ان بازه به خرید و فروش بپردازید. اگر این روش را انتخاب کنید به طبع ریسک سرمایه گذاری برای شما کمتر خواهد بود و ضررهای خود را کنترل می‌کنید.
 • خرید و فروش روزانه:                                                                                                            بسیاری از سرمایه گذاران حرفه‌ای از این روش برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. خرید و فروش روزانه باعث می‌شود شما از نوسانات جزئی و کم بازار سود مورد نظر را کسب کنید. البته خرید و فروش روزانه می‌تواند با کمی ریسک همراه باشد اما سود مناسبی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
بیشتر بخوانید  با کدام ارز میلیاردر شویم؟

کیف پول ارز دیجیتال، یک موضوع بسیار حیاتی برای انتخاب رمز ارزها

برخورداری از یک کیف پول مناسب، معتبر و امن می‌تواند امنیت ارز دیجیتال شما را تامین نماید و همچنین برای انتخاب ارزها مهم است. برای سرمایه‌گذاری یا خرید و فروش رمز ارزها شما به یک محل امن برای نگهداری آن‌ها نیاز دارید.

سخن پایانی

بازار ارز دیجیتال می‌تواند یک بازار مناسب برای سرمایه گذاری شما باشد. برای یادگیری تحلیل‌های این بازار به وب سایت ما مراجعه کرده و با کارشناسان در این خصوص مشورت نمایید. بنابراین در این مقاله به صورت کامل درباره سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال بهتر است؟ صحبت شده تا شما در این راه به پیشرفت های لازم دست یابید.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال بهتر است؟

 1. بهترین ارز دیجیتال چه ارزی است؟
  بیت کوین در رتبه 1 و اتریوم در رتبه 2 قرار دارد.
 2. معایب انتخاب بیت کوین چیست؟
  بیت کوین نوسانات قیمت بسیار زیادی آن هم در بازه‌های کوتاه مدت تجربه می‌کند و سرعت انتقال این ارز در شبکه بسیار کم است.
 3. چرا استفاده از کیف پول ها اهمیت دارد؟
  برخورداری از یک کیف پول مناسب، معتبر و امن می‌تواند امنیت ارز دیجیتال شما را تامین نماید و همچنین برای انتخاب ارزها مهم است
5/5 - (1 امتیاز)

نوزده + 14 =