logo
دقیقه

سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟

سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟
15 اسفند 1402

گاهی اوقات افراد برای پیشی گرفتن از تورم اقتصادی، به دنبال سرمایه گذاری های مطمئن هستند. یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به این هدف، آن است که در بازار طلا سرمایه گذاری کنید. اما شاید بپرسید سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ خرید این سکه ها نیز یکی از روش های سرمایه گذاری در بازار طلا است که نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. سرمایه گذاری بر روی این نوع سکه ها می تواند با مزیت ها و معایب مختلفی همراه باشد. در این مطلب از آموزش سرمایه گذاری در سکه با ما همراه باشید تا در این باره توضیحات کاملی را بیان کنیم.

سکه پارسیان برای سرمایه گذاری

امروزه علاوه بر سکه های تمام، نیم سکه و ربع سکه ها، نمونه های دیگری از سکه نیز در بازار خرید و فروش می شوند. یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین نمونه از این سکه ها، سکه پارسیان است. شاید بخواهید بدانید سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ برای پاسخگویی به این سوال باید بگوییم که این سکه به دلیل قیمت ها و وزن های متنوعی که دارد بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. خرید و فروش این نوع سکه ها با مزیت ها و معایب زیادی همراه است که با مهم ترین آن ها بیش تر آشنا می شویم.

بیشتر بخوانید  قبل از شروع سرمایه گذاری چه نکاتی را باید بدانید؟

سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ مزایای سکه پارسیان

برای پاسخگویی به سوال سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ باید بگوییم که خرید این سکه ها با مزیت های زیادی برای افراد همراه است. مهم ترین مزایای خرید این سکه ها عبارتند از:

 • تنوع وزن بالا

این سکه ها را در وزن های مختلفی تولید کرده و به بازار می فرستند. در حالت کلی این سکه ها را از وزن های ۵۰ سوت تا ۲۰۰۰ سوت تولید کرده و به فروش می رسانند. همین امر سبب شده است تا افراد زیادی برای سرمایه گذاری، این سکه ها را انتخاب کنند.

 • تنوع قیمت

با توجه به متنوع بودن وزن سکه ها، قیمت آن ها نیز متنوع است. همین امر باعث می شود تا افراد با شرایط مالی مختلف بتوانند برای خرید اقدام کنند و محصولی مناسب خریداری نمایند.

مزایای سکه پارسیان

مزایای سکه پارسیان

 • نداشتن حباب قیمتی

این سکه ها برخلاف سکه های تمام، نیم و ربع سکه ها حباب قیمتی ندارند. در حقیقت بین قیمت واقعی و قیمت فعلی این سکه ها هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد و این ویژگی سبب می شود تا افراد زیادی برای خرید آن ها اقدام کنند.

 • سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ نداشتن اجرت

این ویژگی سبب می شود تا در زمان فروش ضرر نکنید. طلا های اجرت دار در زمان خرید درصدی به عنوان اجرت می گیرند و همین امر سبب می شود تا در زمان فروش این درصد از قیمت اصلی طلا کم شود.

 • خرید و فروش آسان

خرید و فروش این سکه ها همانند سرمایه گذاری در طلا  بسیار ساده است و اکثر طلافروشی ها این سکه ها را به شما فروخته و یا این که از شما خریداری می کنند.

بیشتر بخوانید  نحوه خرید سکه از صرافی

معایب سکه پارسیان برای سرمایه گذاری

در پاسخ به سوال سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ باید بگوییم که خرید و فروش این سکه ها در کنار مزیت های زیادی که دارد می تواند با معایبی نیز همراه باشد. مهم ترین عیوبی که برای این نوع سکه ها در نظر گرفته اند، عبارتند از:

 • در زمان خرید این کالا باید ۷ درصد از قیمت آن را به فروشنده بپردازد. این امر سبب می شود تا خریدار هزینه ای بیش تر از هزینه واقعی سکه را پرداخت کند.
 • این سکه ها عیار ۱۸ دارند و نسبت به طلای ۲۴ عیار کم ارزش تر هستند.
 • مالیات بر ارزش افزوده در این سکه ها ۹ درصد است که باید توسط خریدار پرداخت شود.
 • خرید و فروش این سکه ها با اختلاف قیمت همراه است که این موضوع می تواند یک عیب بزرگ برای سرمایه گذاری در این بازار باشد.
معایب سکه پارسیان برای سرمایه گذاری 

معایب سکه پارسیان برای سرمایه گذاری

آیا سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوب است؟

در آخر نیز به این سوال که سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ به طور کلی پاسخ می دهیم.  این نوع سکه ها به دلیل تنوع قیمتی زیادی که دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. افراد زیادی با مبالغ کمی برای خرید این سکه ها اقدام می کنند. این ویژگی یکی از مزیت های بزرگ خرید و فروش این سکه ها به شمار می آید. در مقابل مالیات و ۷ درصد سودی که در زمان باید بپردازید، از مهم ترین نکات منفی است که برای خرید این سکه ها می توان در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید  چه ارزی بخریم سود کنیم؟

بنابراین خرید این سکه ها بهترین انتخاب نیستند و سود کم تری نسبت به خرید طلای آب شده دارند. این نوع سرمایه گذاری بیش تر برای افراد مناسب است که می خواهند ماهیانه مبلغ کمی را پس نداز کرده و از خرج های اضافی جلوگیری کنند. اگر سرمایه زیادی دارید بهتر است که از طلای آبشده، طلا های شکن و یا دست دوم را برای خرید انتخاب کنید.

کلام آخر سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟

برای پاسخ به سوال سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟ باید بگوییم که این نوع سرمایه گذاری با مزیت ها و معایب مختلفی همراه است. خرید این سکه ها به دلیل تنوع قیمتی برای بسیاری از افراد مناسب بوده و روش خوبی برای پس انداز کردن است. در مقابل در زمان خرید این سکه ها باید مالیات و ۹ درصد سود پرداخت کنید که این مبلغ در زمان فروش از مبلغ سکه کم می شود. بنابراین خرید این سکه ها بهترین نوع سرمایه گذاری نیست و بیش تر برای افراد با سرمایه کم مناسب است.

سوالات متداول برای سکه پارسیان برای سرمایه گذاری خوبه؟

 1. آیا خرید سکه پارسیان برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت مناسب است؟

خیر، خرید این نوع سکه ها بیش تر برای طولانی مدت مناسب بوده و برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت سود خوبی در اختیار افراد قرار نمی دهد.

 1. آیا این نوع سکه ها دارای هولوگرام هستند؟

بله، در زمان خرید باید به هولوگرام آن توجه کنید و نمونه های اصلی را خریداری نمایید. نمونه های بدون هولوگرام تقلبی بوده و هیچ گونه ارزش خریدی ندارند.

 1. در زمان خرید سکه پارسیان به غیر از هولوگرام به چه نکات دیگری باید توجه کنید؟

باید به فروشگاه طلا فروشی که انتخاب می کنید دقت کنید و یک مرکز فروش معتبر برای خرید خود انتخاب کنید.

 

امتیاز دهید

5 × 5 =