logo
دقیقه

چرا طلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود؟

چرا طلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود؟
14 شهریور 1402

یکی از راه‌های بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری، خرید و فروش طلا است. این بازار از زمان‌های بسیار دور به عنوان یکی از راهکارهای سرمایه گذاری شناخته میشد. امروزه نیز بسیاری از افراد با استفاده از خرید و فروش طلا، سود بسیاری را کسب می‌کنند و در این بازار به فعالیت می‌پردازند. بازار طلا نسبت به بازارهای دیگر ریسک کمتری دارد! به شرط آنکه به خوبی بدانید چه زمانی وقت خرید طلا و چه زمان وقت فروش طلاست! در این مقاله قصد داریم تا به بررسی موضوع چرا طلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود؟ بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب از وبسایت آموزش سرمایه گذاری در طلا با ما همراه باشید.

 

آیا طلا برای سرمایه گذاری مناسب است؟

این سوال برای بسیاری از شما عزیزان ممکن است به وجود بیاید. به صورت کلی، سرمایه گذاری در بازار طلا می‌تواند بسیار مناسب و سودده باشد. به شرط آنکه بازار را به خوبی بشناسید و بتوانید آن را تحلیل کنید و طلای خود را به موقع خرید و فروش نمایید. در غیر این صورت نمی‌توان سود خوبی را از این بازار به دست آورد. به خصوص اگر بدون آگاهی و شناخت وارد این بازار شوید، ممکن است به راحتی ضرر کرده و تمام مال و اندوخته خود را از دست بدهید.

برخی از کارشناسان که در زیمنه سرمایه گذاری طلا فعال هستند و از بازار آگاهی دارند، توصیه می‌کنند که در زمان‌های رکود اقتصادی بهتر است که طلا خرید و فروش کرد. طلا می‌تواند در اشکال فیزیکی مختلف مانند زیورآللات، سکه و یا حتی می‌تواند  به‌عنوان بخشی از یک سبد متنوع در پرتفوی سرمایه گذاری شما وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید  روش های سرمایه گذاری در طلا

در هر صورت سرمایه گذاری در این بازار باید به نحوی انجام شود که در برابر تنش‌ها و مشکلات اقتصادی، سرمایه گذاران نه تنها اندوخته خود را از دست ندهند، بلکه بتوانند از این بازار سود مناسبی را کسب کنند. افرادی که در این بازار سرمایه گذاری ان هم به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند، خود، در برابر تنش‌های شدید اقتصادی حفظ کرده و به عنوان مثال با پایین آمدن قیمت طلا دچار استرس و آسیب نمی‌شوند.

دلایل اهمیت سرمایه گذاری در بازار طلا

دلایل اهمیت سرمایه گذاری در بازار طلا

دلایل اهمیت سرمایه گذاری در بازار طلا

دلایل بسیار مختلفی وجود دارد که سرمایه گذاری در بازار طلا را گزینه‌ای بسیار مناسب برای شما عزیزان تلقی می‌کند. این بازار یک بازار پویا و فعال است و شما می‌توانید با حداقل سرمایه در این بازار سرمایه گذاری کنید. دقیقا بر عکس سرمایه گذاری در بازار ملک و حتی ماشین!

یکی مزیت‌های بازار طلا این است که شما با یک سرمایه حداقلی و اندک می‌توانید به راحتی به سوددهی برسید. در صورتی که این قابلیت در بسیاری از بازارهای سرمایه گذاری وجود ندارد و برای سرمایه گذاری معمولا نیاز به یک سرمایه گذاری هنگفت خواهید داشت! از جمله مهم‌ترین و اساسی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود به سمت سرمایه گذاری در بازار طلا برویم، به شرح زیر است:

طلا در برابر ارز ارزش بالایی دارد!

اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز هستید به شما توصیه می‌کنیم که علاوه بر خرید ارز به خرید طلا نیز بپردازید. زیرا طلا در برابر ارز نیز ارزش بالایی دارد و با افزایش قیمت ارز، قیمت طلا نیز افزایش می‌یابد. بنا به عبارتی دیگر، سرمایه گذاری در بازار طلا، ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز را به شدت کاهش می‌دهد و حتی می‌تواند ضررهای ناشی از سرمایه گذاری در بازار ارز را کاهش دهد. بنابراین بسیاری از کارشناسان توضیه می‌کنند که علاوه بر سرمایه گذاری در بازار ارز، بهتر است سرمایه گذاری در بازار طلا نیز انجام شود.

بیشتر بخوانید  گواهی سپرده طلا

خرید طلا بهترین گزینه در شرایط عدم ثبات اقتصادی است

در سرایطی که ثبات اقتصادی وجود ندارد و یا به عبارتی دیگر مشکلات اقتصادی در جامعه حاکم است، یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری، بازار طلا می‌باشد. همچنین هنگامی که بورس دچار مشکل شده یا بانک‌ها سود خود را کاهش می‌دهند، بهتر است که به فکر سرمایه گذاری در بازار طلا باشید. زیرا روند افزایش قیمت طلا در طی این سال‌ها نشان داده است که قیمت این فلز گرانبها هر سال افزایش می‌یابد.

تبدیل طلا به طلای آب شده

تبدیل طلا به طلای آب شده

تبدیل طلا به طلای آب شده!

همیشه طلا به صورت منسوجات و زیور آلات وجود ندارد. برای سرمایه گذاری یکی از بهترین راه‌ها خرید طلای آب شده است. طلای آب شده اجرت ندارد بنابراین خرید این نمونه از طلا (به شرط آنکه از فروشگاه‌های معتبر تهیه شود) می‌تواند سود مناسبی را برای شما داشته باشد.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که طلا را می‌توان به راحتی آب کرد و به همین دلیل نگهداری از آن می‌تواند بسیار راحت‌تر باشد. نگهداری سرمایه خریداری شده در خانه، یک کار پر ریسک است و اگر هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری روی طلا سراغ طلای دست دوم و کم اجرت بروید، می‌توانید به راحتی آنها را آب کنید و در مکان‌های امن نگهداری فرمایید.

چرا طلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود؟

علاوه بر موارد ذکر شده در بخش‌های قبل، دلایل دیگری نیز وجود دارد که طلا را برای سرمایه گذاری به یک بازار و گزینه بسیار مناسب تبدیل می‌کند. از جمله دلایلی که طلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • خوشبختانه طلا دسترسی و ذخیره‌سازی آسان دارد
 • این فلز گرانبها از خاصیت نقدینگی و نقد شوندگی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.
 • طلا دارایی قابل لمس است.
 • طلا حمل و نقل آسانی دارد.
 • یک ارز جهانی است و بازار جهانی دارد.
 • سرمایه گذاری طلا در زمان تنش‌های اقتصادی عملکرد خوبی دارد.
 • یکی از بهترین دارایی‌ها در زمان رکود اقتصادی و همچنین تورم، طلاست.
 • معمولا طلا با سهام رابطه معکوس دارد و زمانی که سهان افت می‌کند قیمت طلا با می‌رود.
 • به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری طلا حریم خصوصی مالی دارد.
 • در زمان کاهش ارزش پول، طلا می‌تواند ارزش دارایی و مال شما را حفظ کند.
 • سرمایه گذاری طلا یک راه عالی در مقابل سقوط اقتصادی است.
 • طلا قدرت ماندگاری دارد و می‌تواند به ثابت نگه‌داشتن قدرت خرید شما در زمان‌های بحران اقتصادی کمک کند.
بیشتر بخوانید  سرمایه گذاری در بورس یا طلا و سکه؟
سخن پایانی

در این مطلب به سوال چرا طلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود؟ پاسخ داده شد. همچنین در این مقاله سعی شد تا به بررسی سرمایه گذاری در بازار طلا و دلایل اهمیت این سرمایه گذاری بپردازیم. شما نیز برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بازار، به وب سایت ما مراجعه کرده و با کارشناسان مشورت کنید.

سوالات متداول چرا طلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌شود؟
 1. اگر دارایی‌ها توقیف شود، آیا طلا نیز توقیف خواهد شد؟
  در صورتی که طلا را در بانک نگهداری کنید بله! در غیر این صورت اگر طلا در خانه باشد، نمی‌توان آن را توقیف کرد.
 2. چرا طلا در برابر تورم مقاومت خوبی دارد؟
  طلا مانند بسیاری از اشکال مختلف ارز، در معرض مشکلات تورم قرار ندارد و در برابر قدرت تورم مقاوم است؛ زیرا یک منبع محدود است.
 3. چرا طلا یک فلز گرانبهاست؟
  خوردگی و کدر شدن ندارد، واکنش پذیری بسیار کمی دارد، غیر سمی و کمیاب است
امتیاز دهید

چهار × سه =