logo
دقیقه

چرا نباید طلا آب شده خرید؟

چرا نباید طلا آب شده خرید؟
16 خرداد 1403

بسیاری از افراد معتقد هستند که نباید برای خرید طلای آب شده اقدام کرد. اما شاید بخواهید بدانید چرا نباید طلا آب شده خرید؟ افراد زیادی برای پیشی گرفتن از تورم به دنبال یک سرمایه گذاری امن و مطمئن هستند. از این رو به دنبال خرید طلا هایی بدون اجرت هستند تا بتوانند از این طریق سود بیش تری کسب کنند. طلای آب شده یکی از انواع این نمونه طلا ها می باشد اما به دلایلی ممکن است برخی از افراد از خرید آن ها امتناع کنند. در ادامه این مطلب از آموزش سرمایه گذاری در طلا با ما همراه باشید تا در این باره توضیحاتی را بیان کنیم.

طلای آب شده چیست؟

می خواهید بدانید چرا نباید طلا آب شده خرید؟ طبق تحقیقاتی که انجام داده اید، متوجه شدید که این نوع طلا نسبت به خرید طلا های زینتی پر سودد تر است. با این حال از گوشه و کنار می شنوید که نباید برای خرید این نوع طلا اقدام کنید؟ ابتدا بهتر است که این نوع طلا بشناسیم و سپس برای پاسخگویی به سوال شما آماده شویم. این نوع طلا در حقیقت نمونه ای از طلا است که از ذوب شدن طلا های دست دوم با عیار های مختلف به دست می آيد.

این محصول به عنوان متریال و مواد اولیه برای ساخت طلا های زینتی مورد استفاده قرار می گیرد. خرید این نوع طلا بدون اجرت و مالیات بوده و از این رو نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است

این نوع طلا معمولا ۱۸ عیار بوده و از این نظر با طلای خام متفاوت است. طلای خام نسبت به این نوع طلا عیار بالاتری داشته و در نتیجه با قیمت های بیش تری نیز به فروش می رسد. البته برخی نمونه از این طلا ها نیز با عیار ۲۴ تولید می شوند که دارای خلوص ۹۹.۹ درصد می باشند. این نوع طلا ها را در وزن های مختلفی تولید کرده و بسته بندی می کنند.

بیشتر بخوانید  شمش طلا چند گرمی داریم؟

چرا نباید طلا آب شده بخریم؟

در پاسخ به سوال چرا نباید طلا آب شده خرید؟ باید بگوییم که افرادی که چنین نظریه ای دارند، دلایل مختلفی نیز به شما ارائه می دهند. یکی از مهم ترین دلایل، احتمال تقلبی بودن آن هاست. در بسیاری از موارد دیده شده است که طلا فروش نمونه تقلبی این نوع طلا را در اختیار افراد قرار داده است. در نتیجه تمام سرمایه فرد از بین رفته و ضرر بزرگی را متحمل می شود.

از طرفی ممکن است عیار این نوع طلا بسیار کم باشد و فروشنده آن را با عیار بالاتری به شما بفروشد. بنابراین شما در زمان خرید باید پول بیش تری پرداخت کنید و در زمان فروش وقتی خریدار متوجه عیار طلای شما قطعا شما متضرر خواهید شد.

همین مسئله سبب می شود تا افراد زیادی این نوع طلا را انتخاب نکرده و برای سرمایه گذاری در این بازار به سراغ دیگر طلا ها بروند. حال برای آن که مطمئن شوید که این محصول اصل بوده و تقلبی نیست باید وارد سایت https://reygiri.com  شوید. کد طلای آب شده را در بخش مورد نظر وارد کنید تا مشخصات آن برای شما نمایش داده شود. برای اطمینان بیش تر می توانید با اتحادیه طلا فروش ها نیز تماس گرفته و کد این نوع طلا را اعتبارسنجی کنید.

چرا نباید طلا آب شده بخریم؟

چرا نباید طلا آب شده بخریم؟

مزایا و معایب طلای آب شده

برای آن که بدانید چرا نباید طلا آب شده خرید؟ خوب است که با مزایا و معایب این نوع طلا ها بیش تر آشنا شویم. خرید این طلا می تواند با مزیت های زیادی برای افراد همراه باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • نداشتن اجرت و مالیات
 • حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم
 • امکان خرید در وزن های مختلف
 • امکان واگذاری طلای آب شده به طلاساز با هدف ساخت طلای زینتی
 • احتمال کسب بازدهی بیش تر
بیشتر بخوانید  کدام نوع سکه برای سرمایه گذاری بهتر است؟

خرید و فروش این نوع طلا در کنار مزیت هایی که دارد، با معایبی نیز می تواند همراه باشد. همین امر سبب شده تا برخی از افراد از خرید این نوع طلا امتناع کنند. بنابراین برای پاسخگویی به سوال چرا نباید طلا آب شده خرید؟ خوب است که با معایب خرید این محصولات نیز بیش تر آشنا شویم. مهم ترین معایب این نوع طلا عبارتند از:

 • عدم اعتبار در دیگر کشور ها
 • ریسک سرقت
 • عدم صدور فاکتور رسمی طلا فروشی
 • ریسک بالای تقلبی بودن
 • ریسک بالای کم عیار بودن

طلای آب شده یا سکه و شمش

حال که به طور کامل به سوال چرا نباید طلای آب شده خرید؟ پاسخ دادیم، خوب است تفاوت های میان این نوع طلا با سکه و یا شمش را نیز بدانیم. معمولا از بین این طلا ها، خرید سکه و شمش انتخاب های مناسب تری هستند و خرید آن ها مطمئن تر می باشد. سکه نسبت به این نوع طلا قابل اعتماد تر بوده و احتمال تقلبی بودن آن بسیار پایین است. از طرفی در برخی از بازه های زمانی سود های کلانی در اختیار افراد قرار می دهد و می تواند بسیار سودده باشد. در مورد شمش ها نیز باید گفت که این محصولات قابل اعتماد تر بوده و احتمال تقلب در آن ها بسیار کم است.

طلای آب شده از بسیاری جهات با شمش ها تفاوت داشته و کاملا قابل تشخیص است. این نوع طلا شکل مشخص و منظمی نداشته در حالی که شمش ها این چنین نبوده و به شکل مکعب مستطیل دیده می شوند. برای خرید طلای آب شده هزینه های کمتری نسبت به خرید شمش پرداخت می کنید، چرا که نیاز به پرداخت کارمزد ندارید. با این حال باز هم به دلیل تقلب ها و کلاهبرداری های صورت گرفته، افراد تمایل به خرید این نوع طلا نداشته و بیش تر برای خرید انواع دیگر طلا اقدام می کنند.

طلای آب شده یا سکه و شمش

طلای آب شده یا سکه و شمش

 

بیشتر بخوانید  آموزش سرمایه‌ گذاری در طلا

کلام آخر چرا نباید طلا آب شده خرید؟

در پاسخ به سوال چرا نباید طلا آب شده خرید؟ باید بگوییم که تشخیص اصل و یا تقلبی بودن این نوع طلا بسیار سخت است. از این رو افراد بیش تر ترجیح می دهند برای خرید دیگر انواع طلا اقدام کنند. با این که این نمونه از طلا ها اجرت ساخت ندارند و نیازی به پرداخت هزینه به عنوان کارمزد در زمان خرید ندارند، باز هم به دلیل بی اعتمادی های ایجاد شده زیاد مورد استقبال قرار نگرفته و کم تر کسی برای خرید آن ها اقدام می کند. برای سرمایه گذاری در سکه و آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می توانید از تیم مستر سرمایه کمک بخواهید.

سوالات متداول برای  چرا نباید طلای آب شده خرید؟

 1. طلای آب شده را از کجا باید خریداری کنیم؟

برای خرید این محصول می توانید به بازار طلافروش ها رفته و اقدام به خرید کنید. البته توجه داشته باشید که طلا فروش مورد نظر شما باید با سابقه بوده و در این بازار شناخته شده باشد.

 1. آیا امکان فروش طلای آب شده در خارج از کشور نیز وجود دارد؟

خیر، شما فقط قادر به فروش آن در داخل کشور بوده و نمی توانید در خارج از کشور برای خرید و فروش این نوع طلا اقدام کنید.

 1. از میان خرید طلای دست دوم و طلای آب شده کدامیک را انتخاب کنیم؟

طلای دست دوم گزینه مطمئن تر و مناسب تری برای شما خواهد بود. بنابراین بهتر است این نوع طلا را برای خرید انتخاب کنید.

امتیاز دهید

18 − 9 =