logo
دقیقه

پس انداز در ارز دیجیتال

پس انداز در ارز دیجیتال
8 خرداد 1403

بسیاری از افراد به دنبال کسب سود و درآمد از طریق بازار های ارز دیجیتال هستند. در این بازار سرمایه گذاری کرده و ارز های دیجیتال مختلفی را خرید و فروش می کنند. شاید شما نیز یکی از فعالان این بازار باشید و بخواهید بدانید حساب پس انداز در ارز دیجیتال چیست؟ و این گونه حساب ها چه مزیتی دارند؟ همانطور که می دانید، سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در چند سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده است.

در این بین صحبت های زیادی در مورد نحوه پس انداز ارز دیجیتال می شود. چرا که این ارز ها در هر بازه زمانی دارای ارزش بالایی بوده و می توانند باعث حفظ ارزش دارایی شوند. در ادامه این مطلب از آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به شما خواهیم گفت که پس انداز در این سرمایه گذاری چگونه است.

پس انداز در ارز دیجیتال چگونه است؟

برای آن که بدانید منظور از حساب پس انداز در ارز دیجیتال چیست؟ باید بگوییم که این نوع حساب ها مانند حساب های بانکی هستند. شما به عنوان یک فعال در این بازار می توانید دارایی های خود را به یک حساب واریز کنید. این پول ها که در حساب کریپتون شما قرار می گیرند به از طرف شما شخص سومی به امانت داده می شوند. در نتیجه این امر شما بابت واریز پول در این حساب ها مبلغی به عنوان سود دریافت می کنید. شما در این حساب ها به جای سپرده گذاری ارز فیات تمام وجوه خود را در ارز دیجیتال ترجیحی نگهداری می کنید.

حال خوب است بدانید که کیف پول با این گونه حساب ها یکسان نیست. تفاوت اصلی میان این دو آن است که به این گونه حساب های پس انداز سود تعلق می گیرد اما کیف پول در این بازار چنین ویژگی ندارد. افرادی که در این بازار فعالیت کرده و پول خود را در کیف پول می گدارند، هیچ سودی به آن ها تعلق نمی گیرد.

بیشتر بخوانید  پیش بینی چشم انداز صنعت NFT در سال 2024

حساب پس انداز ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

همان طور که گفتیم برای پس انداز در ارز دیجیتال باید حساب های پس انداز باز کنیم. حال شاید بخواهید بدانید این گونه حساب ها چگونه کار می کنند؟ باید بگوییم که این نوع حساب ها ب حساب های مس انداز بانکی تفاوت دارند. اگر این نوع حساب ها را در بانک ها باز کنید، با واریز پول به آن حساب ها در حقیقت به بانک ها اجازه می دهید که پول شما را به شخص ثالثی قرض دهند. در مقابل بانک ها سودی برای سپرده شما در نظر گرفته و به شما پرداخت می کنند‌.

حال اگر همین مبلغ را در بازار رمز ارز ها و در حساب سپرده آن وارد کنید، این مبلغ به وام گیرندگان قرض داده شده و نرخ بهره ای برای شما در نظر گرفته می شود. شما در این بازار رمز ارز ها را خریداری کرده و به وام گیرندگان می دهید. پس انداز کردن در این بازار نه تنها به شما کمک می کند، پول و سرمایه خود را حفظ کنید، بلکه این کار یک سرمایه گذاری مناسب نیز تلقی شده و سود خوبی به افراد می دهد.

حساب پس انداز ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

حساب پس انداز ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

مزایای حساب پس انداز ارز دیجیتال

افتتاح حساب پس انداز در ارز دیجیتال می تواند با مزیت های زیادی برای افراد همراه باشد. مهم ترین نمونه از این مزیت ها عبارتند از:

  • درآمد غیرفعال

این گونه حساب ها روشی خودکار برای رشد سبد های ارز دیجیتال در طول زمان ارائه می دهند. بلافاصله پس از آن که ارز خود را در این حساب ها واریز کنید، سود آن ها را می توانید دریافت نمایید.

  • نقدینگی بیش تر
بیشتر بخوانید  نحوه خرید سکه از صرافی

یکی دیگر از مزیت افتتاح این حساب ها، نقدینگی بیش تر می باشد. این نوع حساب ها انگیزه ای هستند برای آن که افراد ارز فیات خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنند. با جذب مشارکت کنندگان بیش تر در این بازار، می توان مقدار نقدینگی را نیز افزایش داد.

  • افزایش پذیرش

افرادی که برای طولانی مدت ارز های خود را در این بازار ذخیره می کنند، زمانی که با فعالیت های جدید در این بازار آشنا می شوند سرمایه خود را وارد این فعالیت ها کرده و نوآوری های جدید در این بازار نیز رونق می گیرند.

  • تقاضای بالاتر

با توجه به این که نرخ بهره در این بازار بالا است، می توان به جرات گفت که تقاضا نیز در آن بالا بوده و افراد زیادی تمایل دارند در این بازار فعالیت کرده و حساب پس انداز داشته باشند.

پس انداز در ارز دیجیتال

پس انداز در ارز دیجیتال

ریسک های حساب های پس انداز ارز دیجیتال

حال که تصمیم دارید برای افتتاح حساب پس انداز در ارز دیجیتال اقدام کنید، خوب است که با ریسک های این کار نیز آشنا شوید. افتتاح این گونه حساب ها در کنار مزیت های زیادی که دارند با ریسک هایی نیز ممکن است همراه باشند. مهم ترین ریسک های احتمال برای انجام این کار عبارتند از:

  • نوسان قیمت

ارزش ارز های موجود در این بازار همواره در حال تغییر است و از این رو دائما با نوسانات قیمتی روبرو هستیم. برخی از این ارز ها فاقد ارزش شده و به یکباره کاملا از بین می روند. از این رو ممکن است فرد سرمایه خود را از دست داده و متضرر شود.

ریسک قفل کردن

احتمال قفل کردن این گونه حساب ها وجود دارد، بنابراین در زمان افتتاح حساب باید وسواس زیادی به خرج داده و فقط سرمایه خود را در نمونه هایی از این حساب ها پس انداز کنید که قابل برداشت هستند. در این شرایط هر زمان که تمایل داشته باشید می توانید برای برداشت پول و سرمایه خود اقدام کنید.

  • ریسک وثیقه
بیشتر بخوانید  نکات سرمایه گذاری پایدار در سال 2024

زمانی که شما دارایی خود را در این حساب ها پس انداز می کنید، دیگر هیچ گونه کنترلی بر روی آن ها ندارید. در این شرایط در حقیقت شما سرمایه خود را به وثیقه گذاشته و اگر شرکت ارائه دهنده این ارز ها از کار بیفتد، شما دیگر قادر به باز پس گیری دارایی های خود نخواهید بود.

  • ریسک قرارداد هوشمند

گاهی اوقات یک خطا در قرارداد های هوشمند موجود در این بازار راه را برای ورود هکر ها باز می کند. این هکر ها در کوتاه ترین زمان ممکن دارایی های شما را برداشت کرده و شما عملا کل سرمایه خود را از دست می دهید.

کلام آخر پس انداز در ارز دیجیتال

پس انداز در ارز دیجیتال می تواند با مزیت ها و معایب زیادی برای افراد همراه باشد. از این رو خوب است که ابتدا با ریسک های باز کردن حساب پس انداز در این بازار آشنا بوده و سپس برای کسب سود از این طریق اقدام کنید. با افتتاح حساب های پس انداز در این بازار می توانید علاوه بر حفظ سرمایه، سود مناسبی نیز دریافت کنید. برای آموزش سرمایه گذاری در طلا و ارز و سرمایه گذاری در سکه می توانید با تیم مستر سرمایه همراه شوید.

سوالات متداول برای پس انداز در ارز دیجیتال

  1. آیا حساب های پس انداز دربازار ارزهای دیجیتال ایمن هستند؟

بله، این نوع حساب ها کاملا ایمن و قابل اعتماد بوده و به سیاست های امنیتی خاصی مجهز شده اند.

  1. ازحساب پس اندازخود چقدرسود بهره دریافت میکنم؟

این مبلغ سود به پلتفرمی که استفاده می کنید و همچنین به نوع ارز دیجیتالی که بر روی آن سرمایه گذاری کرده اید، بستگی دارد.

  1. قبل ازافتتاح حساب پس انداز درارز دیجیتال بایدبه چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

برای انجام این کار باید حتما بهره مرکب، امنیت، محدودیت های برداشت، نرخ های نسبت وام به ارزش و … را مورد بررسی قرار دهید.

امتیاز دهید

4 + چهارده =