logo

مشاوره خرید ماینر (0 تا 100 ماینینگ)

با افزایش محبوبیت بیت کوین و سود بیشتر استخراج، افراد بیشتری به این تجارت روی آوردند و شرکت های مختلفی در زمینه ساخت دستگاه های ماینر شروع به فعالیت کردند. 

برای مشاوره خرید ماینر با آقای سرمایه همراه باشید تا قبل از شروع ماینینگ بهترین تصمیم را بگیرید.

هر ساله دستگاه های جدیدتری با قدرت بالاتری ارائه می شوند و این دستگاه های قوی تر مصرف برق بالاتری دارند.

اهمیت لزوم استفاده از مشاوره خرید ماینر مستر سرمایه چیست؟

تماس با ما

معیارهای انتخاب ماینر چیست؟

برای شروع به کار به دستگاه ماینر نیاز دارید بنابراین برای خرید این دستگاه باید به معیارهای انتخاب ماینر همچون قیمت، مصرف برق، شرکت تولید کننده، و نرخ تولید صدا و غیره توجه کنید، در ادامه به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم.

قیمت

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید ماینر باید در نظر گرفت، قیمت محصول است، قیمت ماینرها به قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال بستگی دارد. در واقع با افزایش قیمت بیت کوین، قیمت انواع ماینرها نیز افزایش می یابد.

به عنوان مثال، دستگاه های ماینر رایج به قیمت چند صد دلار خرید و فروش می شود، اما مدل های جدیدتر قیمت آن به 3000 هزار دلار می رسد.

هش ریت ماینر

نرخ هش نشان دهنده توانایی ماینر برای تأیید هر بلوک است، واحد هش در ثانیه است، هرچه نرخ هش ماینر بیشتر باشد، بلاک های بیشتری را در هر ثانیه می تواند تأیید کند، در این صورت احتمال برنده شدن در استخراج زیاد خواهد بود، در واقع، نرخ هش را می توان به عنوان بیانی از قدرت استخراج در نظر گرفت.

ماینرهای Hash Rate در بازار با مقدار ترا هش در ثانیه اندازه گیری می شوند، قدرت استخراج دستگاه با مقدار هش ریت رابطه مستقیم دارد، اما این معیار دلیل برتری ماینر نیست.

شرکت سازننده ماینر

برند سازنده ماینر بسیار مهم است، برندهای معروف، از قطعات با کیفیت بالا استفاده می کنند، سه شرکت بزرگ هستند که شهرت بهتری نسبت به برندهای دیگر دارند.

  • برند ماینر Bitmain معتبرترین تولید کننده ماینر است که محصولات آن با نام Antminer در بازار موجود است
  • شرکتMicroBT سازنده ماینرها Whatsminer
  • شرکت Innosilicon و Cannanسازنده ماینرهای Avalon

اکثر دستگاه های ماینر که اخیراً تولید شده اند دارای خنک کننده داخلی هستند که افراد را از خرید دستگاه تهویه مجزا بی نیاز می کند.

میزان مصرف برق

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در خرید ماینر باید به آن توجه کرد میزان مصرف برق است، مصرف برق ماینرها بسته به نحوه کار آنها زیاد است، میزان برق مصرفی نیز به طور مستقیم با نرخ هش ماینر ارتباط مستقیم دارد.

دستگاه های استاندارد مجهز به توان 1500 وات هستند که در دستگاه های با قدرت پردازش بالا به 3000 وات می رسد.

اگر تعداد ماینرها کمتر از 10 تا باشد، برق خانگی برای این کار مناسب است، در غیر این صورت از برق صنعتی استفاده کنید، اما باید بدانید محاسبه برق صنعتی با ضریب بالاتر انجام می شودو هزینه برق بالاتر خواهد بود.

شرائط دمایی ماینر

دستگاه ماینر اگر در شرایط دمایی مناسب باشد به خوبی کار خواهد.

 کرد اکثر دستگاه های ماینر که اخیراً تولید شده اند دارای خنک کننده داخلی هستند که افراد را از خرید دستگاه تهویه مجزا بی نیاز می کند.

اما اگر تصمیم دارید برای خود یک مزرعه ماینینگ راه اندازی کنید، حتما باید به فکر خرید دستگاه تهویه مخصوص باشید،

 زیرا خنک کننده داخلی راه حل تمام دستگاه های مورد نیاز در مزرعه ماینینگ نیست و باید از دستگاه های خنک کننده مناسب استفاده کرد.

برای مشاوره ماینر بصورت تلفنی با ما تماس بگیرید

ماینرهای ر بازار از کیفیت بالایی برخوردار هستند و ممکن است انتخاب برای شما سخت باشد، اگر قصد دارید یک مزرعه ماینینگ بسازید یا می خواهید چند ماشین ماینینگ بخرید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید برای مشاوره خرید ماینر با آقای سرمایه تماس بگیرید.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه خرید ماینینگ قانونی و لوازم جانبی می توانید با از مشاوره ماینر مستر سرمایه کمک بگیرید

مهمترین تجهیزات ماینینگ ارزهای دیجیتال، دستگاه ماینر است، برندهای مختلفی از تجهیزات ماینر با قدرت های پردازشی متفاوت در بازار موجود است که انتخاب ماینر مناسب با شرایط هر فرد را دشوار می کند.

انتخاب بهترین ماینر برای شروع یا گسترش عملیات ماینینگ نیازمند دانش تخصصی در مورد ویژگی های تجهیزات هر ماینر است.

تماس با ما

دستگاه ماینر چیست؟

دستگاه ماینر چیست؟

به زبان ساده ماینر به کسی گفته می شود که ارز استخراج می کند، اما دستگاه ماینر چیست؟

 ابزار استخراج ارز دیجیتال را دستگاه ماینر می نامند؛ دستگاه ماینر اصطلاحی است که برای تجهیزات استخراج کریپتو استفاده می شود و اکنون این دستگاه ها بسیار متنوع هستند. در تمام دنیا به افرادی که ارزهای رمزنگاری شده را استخراج می کنند، 

به استخراج کنندگان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، ماینر می گویند و سعی می کنند با استفاده از تجهیزات مختلف ماینینگ، ارزهای بیشتری استخراج کنند و آن را بفروشند و به سود دست یابند. 

شرایط نگهداری دستگاه ماینر چیست؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید همیشه پس از خرید ماینر به آن توجه کنید، شرایط نگهداری دستگاه است، این مهم است زیرا اگر بهترین دکل ماینینگ موجود را دارید اما با الزامات نگهداری آن آشنا نیستید، نمی ‌توانید از حداکثر پتانسیل آن استفاده کنید، عدم نگهداری مناسب منجر به استهلاک و خرابی زودرس ماینر می شود.

مزایا و معایب خرید ماینر چیست؟

ماشین‌ های استخراج ASIC امروزه بخش مهمی از صنعت ماینینگ هستند، از آنجایی که این دستگاه ها برای ماینینگ اختصاص داده شده اند، تولید بهینه ای دارند و نسبت به سایر سخت افزارهای ماینینگ سودآوری بیشتری دارند.

ASIC ها بلافاصله پس از تولید آماده استفاده هستند و می توانند توسط هر فردی با حداقل دانش فنی راه اندازی شوند.

با این حال، جدا از مزایای فراوان، خرید و فروش تجهیزات ای سیک یکی از چالش های اصلی آن است.

به طور کلی، و حداقل در این مرحله، خرید دستگاه های ای سیک بسیار دشوار است، این دستگاه ها اغلب در تعداد محدود تولید می شوند و تولیدکنندگان همه آنها را حتی در مرحله پیش فروش خیلی سریع به فروش می رسانند؛ بنابراین، دستگاه ها را باید از واسطه و با قیمت بسیار بالاتری خریداری کرد.

فروش ماینرهای دست دوم به جای ماینرهای جدید یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد، دستگاه هایی که عمر مفیدشان به پایان رسیده و ممکن است هر لحظه از کار بیفتند.

همچنین در برخی کشورها از جمله ایران این دستگاه ها به صورت قاچاق وارد کشور می شود و برخی از فروشندگان به تعهدات خود از جمله گارانتی یا زمان تحویل محصول عمل نمی کنند.

علاوه بر این، هنگامی که یک دستگاه جدید عرضه می شود، بازگشت سرمایه بسیار سریع است، اما زمانی که به دست مشتری می رسد، به دلیل افزایش سختی استخراج، بازده سرمایه بسیار کاهش می یابد.

از سوی دیگر، هزینه استخراج ارز دیجیتال بر سودآوری تأثیر می گذارد، با افزایش سختی استخراج و عدم افزایش قیمت بر اساس آن، سودآوری استخراج کاهش می یابد.

چگونه از ماینر کسب درآمد کنیم؟

امروزه دنیای ما در تسخیر سکه ‌های دیجیتال و طلا، یعنی سکه‌ ها، توکن ‌ها، ارزهای دیجیتال و بسیاری دیگر از ارزش‌های ایجاد شده بر اساس فناوری بلاک چین است.

راه های زیادی برای همه ما برای کسب درآمد و ثروتمند شدن از ارزهای دیجیتال وجود دارد، در ادامه توضیح می دهیم چگونه از ماینر کسب درآمد کنیم. مشاوره تلفنی ارز دیجیتال [مشاوره آنلاین ارز دیجیتال]

اما راه دیگری وجود دارد که مطمئن تر و سودآورتر از همه راه های دیگر است، درست مانند جویندگان طلا، ما نیز می توانیم ارزهای دیجیتال را استخراج کنیم، در این مقاله به معرفی دستگاه ماینر، نحوه استفاده و کسب درآمد، قوانین آن، انواع تجهیزات، نکات این کار خواهیم پرداخت.

چگونه از ماینر کسب درآمد کنیم؟​

نکات خرید ماینر

اکنون که با ماینر و معیارهای انتخاب آن آشنا شدیم باید به نکات خرید ماینر بپردازیم، باید ببینید کدام محصول برای شما مناسب است و برای انتخاب بهترین ماینر چه کاری باید انجام دهید.

بودجه خود را تعیین کنید

ابتدا، برای اینکه ببینید کدام دستگاه برای شما بهترین است، ابتدا باید اهداف خود، کاری که می خواهید انجام دهید و میزان پولی که می توانید تهیه کنید را مشخص کنید.

آیا می خواهید یک مزرعه راه اندازی کنید یا فقط چند دستگاه می خواهید خریداری کنید؟

اگر قصد راه اندازی یک مزرعه را دارید، باید هزینه خرید یک واحد تهویه را در نظر بگیرید و حتی ممکن است به تجهیزات الکترونیکی دیگری نیاز داشته باشید، بنابراین در گام اول تعیین هدف و بودجه خرید ماینر در اولویت قرار دارد.

قدرت پردازش دستگاه و دوره بازگشت سرمایه

قدرت پردازش و مصرف برق دو عامل اصلی برای خرید ماینر هستند.

اما راندمان دستگاه چیزی است که از این دو عامل حاصل می شود.

یعنی باید دستگاهی بخرید که برق کمتری مصرف کند در حالی که قدرت پردازش بالایی دارد

در این صورت می توان کوتاه ترین زمان بازپرداخت را در نظر گرفت.

قدمت دستگاه

هرگز یک ماینر قدیمی نخرید، هر ساله دستگاه های کارآمدتری جایگزین دستگاه های قدیمی می شوند.

اگر می خواهید سراغ دستگاه های قدیمی بروید، قطعا از رقبای خود عقب خواهید ماند و به سود مدنظر نخواهید رسید.

در دیوار، به آگهی های فروش ماینرهای زیادی برخورد می‌کنید که نیازمد دقت بیشتری در خرید هستد.

تست دستگاه ماینر

بعد از خرید بهتر است تست دستگاه ماینر را انجام دهید، برای تست دستگاه استخراج، بهتر است آن را راه اندازی کنید و به مدت 24 تا 48 ساعت به استخر ماینینگ متصل کنید و عملکرد آن را در این مدت نظارت کنید، برای نظارت بر وضعیت ماینر، کافی است قسمت وضعیت پنل مدیریت دستگاه را بررسی کنید.

هر دستگاه ماینینگ چندین هش برد دارد (سه تا چهار در اکثر دستگاه ها) و هر هش برد دارای تعدادی تراشه است، قسمت وضعیت در پنل مدیریت دستگاه استخراج بهترین منبع برای اطلاع از وضعیت دستگاه است.

در مرحله نظارت و آزمایش استخراج، باید اطلاعات زیر را در نظر داشته باشید که در بخش وضعیت استخراج یافت می شود:

  • زمان کار ماینر از زمان روشن شدن – قدرت هش ریت در لحظه – میانگین نرخ هش (GH/Avg) – سرعت فن (FanSpeed) – در دور در دقیقه (معمولاً 5000 تا 6000) – فرکانس – هش برد – تراشه یا چیپ ها – دما – وضعیت عادی و سالم -وضعیت غیر عادی.

به عنوان مثال، تصویر زیر صفحه ابزار Whatsminer M20s را نشان می دهد:

m20s

m20s

همانطور که در تصویر بالا می بینید، صفحه وضعیت ماینر Watts میانگین نرخ هش 69 کیلو گیگاهرتز (69 تراه) در ثانیه را نشان می دهد که بسیار خوب است، یک یا دو تراهش بالا و پایین برای این ماینرها معمول است.

همچنین همانطور که می بینید تمام هش برد در این ماینر به خوبی کار می کنند که هر کدام حدود 23 قدرت هش دارند، اگر هش ریت کمی بیشتر یا کمتر باشد مشکلی نیست اما اگر هش ریت متفاوت باشد مثلا 5 ترابایت مشکل دارد.

از طرفی همانطور که در تصویر مشخص است تمام 105 تراشه یا چیپ موجود در هر هش برد سالم و دارای فرکانس ثابت هستند، هر هش برد یک حالت زنده دارد، دمای هر هش برد برای این ماینر مناسب است (بین 70 تا 80 درجه) و مشکلی دیده نمی شود.

به عنوان مثالی دیگر، بیایید نگاهی به صفحه وضعیت Antminer S15 بیندازیم:

s15

s15

همانطور که در تصویر بالا می بینید، سریع ترین نرخ هش 26 تراهش و متوسط هش ریت 27 تراهش است که بسیار خوب است.

همچنین همانطور که در تصویر مشخص است هر 4 هش این دستگاه سالم و با دما و هش ریت مناسب کار می کنند، همانطور که گفتیم، تفاوت کوچک در نرخ هش و دما بین جداول هش طبیعی است، اما این مقدار نباید زیاد باشد، عدد 0 در Antminer به این معنی است که دستگاه سالم است.

نکته: ماینرهای نسل جدید چندین حالت دارند (مانند کم مصرف، معمولی و توربو)، برای مثال Antminer S15 در حالت کم مصرف تنها 16 تراهش توان دارد، بنابراین برای تست صحیح ماینر جدید خود، آن را در تمام حالت های مختلف امتحان کنید.

تشخیص دستگاه نو از کارکرده

هیچ راه قطعی و حتمی برای تشخیص دستگاه نو از کارکرده وجود ندارد، با این حال متخصصین این حوزه به چند نشانه برای تشخیص دستگاه نو از کارکرده اشاره کرده اند..

به بسته بندی دقت کنید

اگر دستگاه نو باشد، ابتدا باید بررسی کنید که بسته باز نشده باشد و چسب و بسته بندی اصلی باشد، از شماره سریال دستگاه و می توانید در سایت سازنده استعلام بگیرید و روز ساخت، مدت گارانتی و اصالت را دریافت کنید.

داخل جعبه نو دستگاه های مانند انت ماینر وجود دارد که در صورت استفاده شدن قابل تشخیص می باشد،شرکت ها روی این بسته بندی ها از برچسب های استفاده می کنند که فقط یکبار قابلیت باز شدن دارند.

بررسی بدنه و قطعات دستگاه

وجود خراش های متعدد بر روی بدنه دستگاه نشانه ای است که احتمال اینکه دستگاه قبلا استفاده شده را افزایش می دهند.

همچنین معمولاً آثاری بر روی فن و قسمت هایی از تجهیزات مورد استفاده باقی می ماند، قسمت سفید قسمت استفاده شده معمولا بعد از مدتی زرد می شود.

پس بایستی حتماً قبل از خرید دستگاه، با بررسی بنده و قطعات دستگاه از سلامت آن مطمئن شوید.

سوکت های برق را بررسی کنید

تفاوت اصلی بین ماینرهای جدید و ماینرهای کارکرده، سوکت های برق شش پین هشبرد است که پس از مدت کوتاهی به مرور زمان زرد می شوند و به راحتی قابل تشخیص می باشد.

با وجود این هنوز راه قطعی برای تشخیص وجود ندارد و بهتر است دستگاه نو را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید.

تماس با تیم مستر سرمایهجهت مشاوره در زمینه ارز دیجیتال، طلا و سکه روی دکمه زیر کلیک کنید و با مشاورین مستر سرمایه صحبت کنید.تماس با پشتیبانی