logo
دقیقه

نکات مشاور مالی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

نکات مشاور مالی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023
2 شهریور 1402

تایرون راس، مدیر عامل Onramp، یک پلتفرم آنلاین که فناوری مدیریت دارایی های رمزنگاری شده را برای مشاوران مالی ارائه می دهد، گفت: «ما در حال تصویب یک موسسه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستیم. به این معنی که ما می دانیم که دارایی های ارزدیجیتال از بین نمی روند.” در ادامه به نکات مشاور مالی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023 می پردازیم.

نکات مشاور مالی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

نکات مشاور مالی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

به طور مشابه، سایر مشاوران مالی به سال 2021 به عنوان سال مهمی برای بیت کوین به عنوان یک دارایی رمزنگاری اشاره می کنند. علیرغم نوسانات 10 سال گذشته، شتاب زیادی از سوی سرمایه گذاران در ایالات متحده و خارج از آن به دست آورده است.

کارشناسان مالی اغلب ارز دیجیتال را به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز تعریف می کنند. و امکان انتقال بدون بانک را بدون تکیه بر کنترل کننده های شخص ثالث فراهم می کند.

برخی مشاوران می گویند که ارزهای غیرمتمرکز آزادی بیشتری و هزینه تراکنش کمتری نسبت به ارزهای تنظیم شده مانند دلار آمریکا که توسط بانک مرکزی صادر می شود، ارائه می دهند. در عین حال، منتقدان خاطرنشان می کنند که فقدان مقررات، پیگیری معاملات غیرقانونی را نیز دشوار می کند.

از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت ها یا فلزات گرانبها مانند طلا پشتیبانی نمی شوند، سرمایه گذاری های پرریسک تری هستند. برای مثال، بنیانگذار اسپیس ایکس و توسعه‌دهنده شرکت پرداخت آنلاین پی پال، ارزش Dogecoin منبع باز همتا به همتا را به بالاترین سطح تاریخ بیش از 0.70 دلار در روزهای منتهی به ماه می رسانده است. .

پس از اینکه ارزش بیت کوین برای اولین بار در ژانویه 2021 از 30000 دلار گذشت، علاقه به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال افزایش یافته است. در عرض چند ماه دو برابر شد و به رکورد 64,642.40 دلار در 14 آوریل رسید، قبل از اینکه برای مدت کوتاهی به زیر 30,000 دلار سقوط کرد.

ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین تنها یکی از انواع دارایی های دیجیتال هستند که شامل سایر دارایی های دیجیتالی می شود که در فناوری بلاک چین ذخیره و ردیابی می شوند.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

آیا باید در دارایی های رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید؟

در حالی که ارزهای دیجیتال به سوداگری و نوسان بودن شهرت دارند، مشاوران مالی می گویند که این سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می تواند به عنوان یک استراتژی بلندمدت منطقی باشد.

بیشتر بخوانید  مقایسه فاکتورهای مختلف بازارهای ارز دیجیتال و فارکس

کلید سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال این است که بدانید به دنبال چه چیزی هستید. “اگر فقط فکر می کنید به عنوان یک سرمایه گذاری به رشد خود ادامه خواهد داد، این دلیل اشتباهی برای ورود به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

مشاوران مالی می گویند که یک شروع خوب برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال این است که بفهمند پول چگونه کار می کند و مقایسه کنند چه چیزی یک ارز دیجیتال را ارزشمند می کند.

تا زمانی که سرمایه گذاران بفهمند پول چیست. آنها می توانند مانند هر سرمایه گذاری بلندمدت دیگری از آن بهره ببرند. بیت کوین ریاضی است، کد است و می تواند سرمایه گذاران را متقاعد کند. زیرا برنامه ریزی شده است و توضیح می دهد که چه کاری انجام خواهد داد.

اما مهم نیست که در کدام دارایی ارزدیجیتال سرمایه گذاری می کنید، مشاوران مالی توصیه می کنند همان دقت را که با هر سرمایه گذاری دیگری انجام می دهید انجام دهید تا مطمئن شوید که با اهداف و نیازهای شما مطابقت دارد.

به گفته مشاوران مالی، سرمایه گذاران باید از خود بپرسند که آیا این سرمایه گذاری به آنها کمک می کند تا به اهداف برنامه ریزی مالی خود دست یابند. چه این سرمایه گذاری در بیت کوین باشد یا سهام اپل، پاسخ همیشه یکسان است،

چگونه ریسک سرمایه گذاری در ارزدیجیتال را کاهش دهیم؟

سرمایه گذاران دوست دارند بازدهی خود را به حداکثر برسانند. اما چه دارایی‌های کم‌ریسک را برای پرتفوی خود انتخاب کنید یا ریسک بیشتری را متقبل شوید، کارشناسان مالی می‌گویند که برای محافظت از سرمایه‌گذاری‌هایتان مهم است که سرمایه‌گذاری‌ها را مجدداً متعادل کنید یا تنظیم کنید. هنگام سرمایه گذاری در بیت کوین، همیشه باید تعادل داشته باشید و مطمئن شوید که تخصیص برای تحمل ریسک شخصی و افق زمانی شما منطقی است. بنابراین، باید درک کنید که چقدر می خواهید ریسک کنید.

حتی زمانی که اهداف و ریکوینای سرمایه‌گذاری خود را در ذهن دارید، کارشناسان مالی یک استراتژی سرمایه‌گذاری را برای کمک به مدیریت نوسانات پیشنهاد می‌کنند. میانگین هزینه دلار، که اغلب طرح دلار ثابت نامیده می شود، یک استراتژی سرمایه گذاری است که از شما می خواهد مبلغ ثابتی را در اوراق بهادار قرار دهید. تحت این استراتژی، اگر قیمت دارایی رمزنگاری شده افزایش یابد، تعداد کمی از سهام شما را خریداری می کند و زمانی که کاهش یابد، سهام بیشتری دریافت می کنید.

مشاوران مالی می گویند که ارزهای دیجیتال، مانند سایر انواع سرمایه گذاری، تنها در صورتی معنا پیدا می کنند که با اهداف و نیازهای مالی شما مطابقت داشته باشند. از منظر سرمایه گذار، هر چه کشورها و شرکت های بیشتری ارزهای دیجیتال را بپذیرند، پذیرش انبوه آنها بیشتر می شود. مشاوران مالی احتمالاً به شما خواهند گفت که بد نیست در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2023 شک داشته باشید، زیرا فرصت‌ها زمانی به دست خواهند آمد که تحصیل کرده و آماده سرمایه‌گذاری باشید.

بیشتر بخوانید  بهترین ماینرهای بیت کوین (12 ماینر برتر 2023)

نکات سرمایه گذاری ارزدیجیتال برای مبتدیان

یک مشاور مالی می تواند به شما کمک کند تا در هرج و مرج بازار دارایی های ارزدیجیتال حرکت کنید و به شما کمک کند دارایی های مناسب برای سرمایه گذاری در سبد خود را پیدا کنید. پیدا کردن یک مشاور مالی نباید سخت باشد. ابزار رایگان SmartAsset شما را با حداکثر سه مشاور مالی که در منطقه شما کار می کنند مطابقت می دهد تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

اگر در بیت کوین یا سایر دارایی های رمزنگاری پول از دست بدهید، یک مشاور مالی نیز می تواند به شما در کسر ضرر سرمایه کمک کند.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

مزایا و معایب ارزهای دیجیتال از دیدگاه مشاوران مالی در سال 2023

مزایای ارز دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال در بین سرمایه گذاران در سراسر جهان محبوب شده است. نقش فناوری و صنعت، ارز دیجیتال در مقایسه با سایر ارزها، به عنوان مثال، بیت کوین، در حال کسب جایگاه بهتری است. با استفاده از ارز دیجیتال، انتقال پول بدون دخالت بانک ها و سایر موسسات مالی آسان است.

حفاظت از تورم

به دلیل تورم، ارزش بسیاری از ارزها کاهش می یابد. بسیاری از مردم ارزهای دیجیتال را به عنوان یک پوشش در برابر تورم می بینند. بیت کوین محدودیت شدیدی برای تعداد کل کوین های قابل ضرب دارد. به عنوان مثال، زمانی که رشد عرضه پول از رشد عرضه بیت کوین بیشتر شود، قیمت بیت کوین افزایش می یابد.

بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر از همین مکانیسم برای محدود کردن عرضه استفاده می‌کنند و همچنین می‌توانند به عنوان محافظ تورم عمل کنند. از نظر کمیت، همانطور که در فایل کامپیوتری ASCII نشان داده شده است، تنها 21 میلیون بیت کوین منتشر شده است. بنابراین با توجه به افزایش تقاضا، ارزش افزایش می یابد که می تواند همگام با بازار باشد و از تورم بلندمدت جلوگیری کند.

سرعت تراکنش

تراکنش های ارزهای دیجیتال در چند دقیقه انجام می شود و این امر افراد زیادی را به خود جذب می کند. اکثر تراکنش‌ها در مؤسسات مالی ایالات متحده طی 3 تا 5 روز پردازش می‌شوند و نقل و انتقالات حداقل 24 ساعت طول می‌کشد.

معاملات موجود

ارزهای دیجیتال می توانند به انتقال پول در سراسر جهان کمک کنند. کارمزد تراکنش با استفاده از ارز دیجیتال می تواند بسیار پایین یا حتی صفر باشد. بی اهمیت است زیرا نیاز به اشخاص ثالث مانند VISA را برای تأیید تراکنش ها از بین می برد.

بیشتر بخوانید  بهترین ارزهای دیجیتال تا سال 2024 با رشد انفجاری

عدم توجه

ارزهای دیجیتال نشان دهنده یک مدل کاملاً جدید غیرمتمرکز برای پول هستند. آنها همچنین به مبارزه با انحصار ارز و کنترل پول آزاد کمک می کنند. هیچ سازمان دولتی نمی تواند قیمت یک کوین را تعیین کند و بسیاری از مشاوران مالی در ارزهای دیجیتال معتقدند که این امر باعث ایمن شدن ارزهای دیجیتال می شود.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

معایب ارزهای دیجیتال چیست؟

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جذاب و سودآور به نظر می رسد، اما سرمایه گذاران باید برخی از معایب را نیز در نظر بگیرند.

ارزهای رمزنگاری شده ادعا می‌کنند که یک روش تراکنش ناشناس هستند، اما در واقع نام مستعار هستند، به این معنی که یک دنباله دیجیتالی را به جا می‌گذارند که FBI می‌تواند آن را رمزگشایی کند. بنابراین، این امکان وجود دارد که مقامات فدرال یا ایالتی در نظارت بر فعالیت های مالی مردم عادی مشارکت داشته باشند.

یک ماینر یا گروهی از آنها 50٪ از نرخ استخراج را کنترل می کنند. در طول این فرآیند، تیم سرکش می‌تواند تراکنش تکمیل‌شده را معکوس کند، تراکنش را متوقف کند، وجوه را کپی کند، از تأیید تراکنش‌های جدید جلوگیری کند. با این حال، این حمله فقط برای شبکه های موجود و بلاک چین های جدید امکان پذیر است.

بیشتر بلاک چین ها بر روی یک مکانیسم اجماع اثبات کار می کنند. شرکت کنندگان شبکه باید از رایانه های قدرتمند ASIC و هش های مناسب برای ایجاد بلوکی برای افزودن به شبکه استفاده کنند. به همین دلیل مصرف بی رویه برق وجود دارد و کشورها تلاش زیادی برای کاهش اثرات آن بر محیط زیست انجام می دهند.

سوالات متداول

چگونه یک مشاور مالی می تواند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کمک کند؟

– یک مشاور مالی می تواند راهنمایی و تخصص در مسیریابی پیچیدگی های بازار ارزهای دیجیتال ارائه دهد. آنها می توانند به ایجاد یک سبد سرمایه گذاری متنوع، مدیریت ریسک و به روز ماندن در روندهای بازار کمک کنند.

– قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، مهم است که عواملی مانند نوسانات بازار، ریسک های نظارتی، نگرانی های امنیتی و احتمال تقلب را در نظر بگیرید. علاوه بر این، باید میزان تحمل ریسک، اهداف سرمایه‌گذاری و افق زمانی آن‌ها را ارزیابی کرد تا مشخص شود آیا ارزهای دیجیتال با استراتژی کلی مالی آن‌ها همسو هستند یا خیر.

– نکاتی برای مدیریت ریسک هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چیست؟

برای مدیریت ریسک هنگام سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده، توصیه می شود با یک سرمایه گذاری کوچک شروع کنید و به مرور زمان قرار گرفتن در معرض آن را افزایش دهید. تنوع سبد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مختلف نیز می تواند به کاهش ریسک کمک کند. آگاه ماندن از تحولات بازار، تعیین انتظارات واقع بینانه و آمادگی برای زیان های احتمالی، جنبه های حیاتی مدیریت ریسک است.

امتیاز دهید

دو + 12 =