logo

مشاوره سرمایه گذاری در طلا و کسب آمد از آن

از دیرباز یکی از راه های پس انداز مردم، سرمایه گذاری در بازار طلا بوده است به همین دلیل مشاوره سرمایه گذاری طلا دارای اهمیت است. با وجود ظهور بازارهای مختلف سرمایه گذاری در طول زمان، مشاوره سرمایه گذاری طلا و انجام سرمایه گذاری در این بازار همچنان میان مردم رو به رشد است.

همه مردم با توجه به وضعیت مالی و پس انداز خود، بازار طلا را یکی از روش های مطمئن سرمایه گذاری می دانند.

 علاوه بر این، یکی از مهم ترین راه های مقابله با تورم و رشد سرمایه، خرید طلا به عنوان جواهرات یا سرمایه گذاری است اما این کار نیازمند مشورت با مشاور سرمایه گذاری طلا است تا نتیجه بهتر حاصل شود.

تماس با ما

مشاوره سرمایه گذاری در طلا به این سوالات شما پاسخ می‌دهد:

 • آیا در حال حاظر سرمایه گذاری در طلا مناسب شماست؟ 
 • چه نوع طلایی بخریم؟
 • چه موقع طلا بخریم؟
 • چه زمانی مناسب فروش طلاست؟
 • از کجا طلا بخریم و کجا بفروشیم؟ 
 • چقدر از سرمایه خود را در این بازار سرمایه گذاری کنیم؟

برای مشاوره سرمایه گذاری در طلا با ما تماس بگیرید

دانستن بهترین زمان برای خرید طلا به شما کمک می کند بیشترین سود را داشته باشید و از ضرر جلوگیری کنید. به طور کلی زمانی که عرضه طلا بیشتر از تقاضا باشد قیمت آن کمتر می شود و می توان گفت که این زمان بهترین زمان برای خرید طلا از نظر مشاور سرمایه گذاری طلا است.

تعیین بهترین زمان برای سرمایه گذاری کار ساده ای نیست و نیازمند تجزیه و تحلیل داده ها و شرایط فعلی بازار است. برای اینکه بدانید چه زمانی و چه نوع طلایی برای سرمایه گذاری مناسب تر است، بهتر است با مشاور سرمایه گذاری طلای مسترسرمایه  مشورت کنید تا معامله سودآوری را رقم بزنید.

تماس با ما

اهمیت سرمایه گذاری در طلا

این فلز گرانبها (طلا) هرگز ارزش خود را از دست نداده اند و همواره سود بالایی را برای سرمایه گذاران خود به ارمغان آورده است. حتی در این دوران که بازار سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بسیار داغ است، بخش بزرگی از مردم سرمایه خود را به خرید طلا اختصاص داده اند. زیرا طلا یکی از مطمئن ترین شکل های سرمایه گذاری است.

در مورد طلا باید یاد بگیرید که چگونه روی آن سرمایه گذاری کنید. بنابراین با دریافت آموزش و مشاوره برای سرمایه گذاری طلا و سکه در نهایت از مزایای آن بهره مند خواهید شد. پس مشاوره سرمایه گذاری طلا از آقای سرمایه را پیشنهاد می‌کنیم.

نکات سرمایه گذاری در طلا

باید به این نکته دقت داشته باشید که سرمایه گذاری یک فرآیند طولانی است و انتظار بازده در کوتاه مدت ممکن است انتظاری واقع بینانه نباشد. در نتیجه، بهتر است قبل از شروع علاوه بر صحبت با افراد مشاور سرمایه گذاری طلا، با نکات سرمایه گذاری طلا نیز آشنا شوید.

ریسک: ریسک به معنای پذیرش خطرات است به عبارت دیگر ریسک احتمال تفاوت بین بازده واقعی و بازده مورد انتظار است بنابراین وقتی از ریسک یک دارایی صحبت می کنیم تغییرات احتمالی در بازده آن دارایی را در نظر می گیریم.

ویژگی های شخصی: عوامل تاثیر زیادی در انتخاب نوع سرمایه گذاری دارند. به عنوان مثال، اگر نمی خواهید در زمینه های پرخطر سرمایه گذاری کنید، ممکن است نتیجه با آنچه انتظار داشتید متفاوت باشد. در این زمینه بهتر است استراتژی سرمایه گذاری خود را شفاف سازی کنید تا متحمل ضرر و زیان بزرگی نشوید.

عوامل مالی: عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری در نظر گرفته شود، از جمله درآمد، هزینه های روزانه، بدهی های مالی و غیره. اگر تمام ثروت خود را بدون در نظر گرفتن موارد ذکر شده در بالا سرمایه گذاری کنید، ممکن است در تامین هزینه های روزانه خود دچار مشکل شوید. پس برای این کار را با مشاور سرمایه گذاری طلا مشورت کنید.

طلا فلزی براق است و در طول سالیان متمادی با زیبایی خود افراد زیادی را مسحور خود کرده است. علاوه بر این، ماهیت متفاوت آن به مردم این امکان را داده است که از مزایای آن در صنعت پزشکی، جواهرسازی، صنعت، مالی و غیره بهره ببرند.

حدود 50 درصد طلای تازه تولید شده در تولید جواهرات، 40 درصد در سرمایه گذاری و 10 درصد باقی مانده در صنعت استفاده می شود. طلا برای قرن ها ارزش خود را در تجارت حفظ کرده است و منشا آن به 600 سال قبل از میلاد برمی گردد، زمانی که برای اولین بار به عنوان سکه مورد استفاده قرار گرفت.

در دوران مدرن، طلا به عنوان سرمایه در نظر گرفته می شود زیرا می تواند سرمایه افراد را در برابر خطرات محافظت کند و سرمایه گذاری مطمئنی به حساب می آید. اما سرمایه گذاری در طلا آسان نیست و نیاز به مشورت با مشاور سرمایه گذاری طلا دارد.

مزایای صندوق های سرمایه گذاری طلا

یکی از روشهای مطمئن سرمایه گذاری در طلا و کسب سود از این بازار، استفاده از صندوف های سرمایه گذاری طلا در بورس اوراق بهادار تهران می باشد.

سرمایه گذاری در این صندوق ها دارای فوائد و آثار مالی مثبتی است که در ادامه بیان خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که با استفاده از این روش سرمایه شما به دست متخصص هایی مانند مشاور سرمایه گذاری طلا سپرده می شود. سرمایه گذاری با این روش دارای مزایای زیر است:

 1. هزینه های کمتر
 2. ریسک کمتر
 3. امکان معامله در بازار سهام
 4. عدم نیاز به هزینه برای نگهداری طلا

معایب سرمایه گذاری در طلا

همان طور که شما هم می دانید سرمایه گذاری در بازار طلا مانند سایر بازارهای سرمایه گذاری دارای مزایا و معایبی است و در ادامه به بررسی این معایب می پردازیم.

 • اگر به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت هستید، احتمالا طلا گزینه مناسبی برای شما نیست. زیرا این نوع سرمایه گذاری کوتاه مدت می تواند منجر به ضرر و حتی کاهش سرمایه شما شود.
 • از دیگر معایب سرمایه گذاری در طلا می توان به شرایط مربوط به مدیریت آن اشاره کرد. اگر می خواهید مقادیر زیادی طلا را به صورت فیزیکی بخرید و ذخیره کنید، خطراتی مانند سرقت یا گم شدن وجود دارد.
 • قیمت طلا به شدت تحت تاثیر اخبار و رویدادهای سیاسی است. اخباری مانند جنگ و قحطی قیمت را افزایش می دهد و اخبار صلح قیمت طلا را پایین می آورد.
 • خرید سکه های فیزیکی باید از طریق طلافروشی ها و صرافی های معتبر انجام شود تا سکه های تقلبی به دست شما نرسد. همچنین نگرانی هایی در مورد نگهداری سکه ها (مانند گم شدن یا دزدیده شدن) وجود دارد.

یادگیری سرمایه گذاری طلا

یادگیری سرمایه گذاری طلا

همان طور که شما هم می دانید راه های زیادی برای یادگیری نحوه سرمایه گذاری در طلا وجود دارد. زیرا طلا در بازار به روش های مختلفی معامله می شود. از شمش طلا گرفته تا صندوق های سرمایه گذاری مشترک طلا؛ هم چنین بورس در حال تغییر روش تجارت سرمایه گذاران طلا است.

طلای سفید آلیاژی از طلای زرد و فلز سفید است. پس از اینکه طلای زرد برای برخی افراد خسته کننده شد، پلاتین متولد شد. بسیاری از مردم فکر می کنند که طلای سفید به اندازه طلای زرد طبیعی است.

اما این گونه نیست. پلاتین در طبیعت وجود ندارد، اما پلاتین طلای زرد خالصی است که با مخلوط شدن با سایر فلزات سفید مانند پالادیوم و نیکل سفید می شود و در نهایت با لایه ای از فلز رادیوم که بخشی از فلز پلاتین است، پوشانده می شود و سفید روشن و براق خواهد بود.

برای ساخت پلاتین از فلزاتی مانند نقره، منگنز و مس استفاده می شود. طلای سفید همان عیار طلای زرد است و به طور شگفت انگیزی ارزش بیشتری دارد و خواص خود را از دست نمی دهد زیرا برای تولید طلای خالص استفاده می شود.

مشاوره سرمایه گذاری طلا و سکه

در این راستا، حقایقی وجود دارد که قبل از شروع باید آن ها را در نظر گرفت. اگر قصد دارید در طلا سرمایه گذاری کنید، باید نحوه عملکرد سیستم را در نظر بگیرید و قبل از اینکه بخشی از سبد سهام شما شود، خطرات آن را ارزیابی کنید. برای این کار می توانید از مشاوره سرمایه گذاری طلا و سکه نیز استفاده کنید.

قیمت طلا ارتباط تنگاتنگی با دلار آمریکا دارد زیرا دلار ارز ثابتی است و بنابراین در خارج از کشور همراه با طلا نگهداری می شود.

اکنون در شرایط رکود، با کاهش ارزش دلار، قیمت طلا افزایش می یابد. با توجه به ماهیت این فلز، تقاضای آن در چنین مواقعی افزایش می یابد. به همین دلیل، بانک های مرکزی در سراسر جهان تمایل دارند که در بیشتر ذخایر خود طلا نگه دارند.

هنگامی که در یک گواهی طلا سرمایه گذاری می کنید، فرض کنید که شما مالک مقدار طلای مشخص شده در گواهی هستید.

گواهی‌های طلا یا «طلای کاغذی» سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری در مقایسه با طلای فیزیکی دارند، زیرا لازم نیست نگران ذخیره طلای فیزیکی باشید و فرآیند سرمایه‌گذاری نسبتاً آسان است.

با این حال، برخی از شرکت ها به طور غیراخلاقی چندین گواهی برای یک قطعه طلا صادر می کنند. بنابراین، باید از این گونه کلاهبرداری ها آگاه باشید و قبل از خرید گواهی، در مورد شرکت تحقیق کنید که برای اینکار از مشاور سرمایه گذاری طلا نیز می توانید کمک بگیرید.

خرید طلا یا سکه

اگر قصد خرید طلا یا سکه را دارید، سعی کنید مکانی امن و مطمئن برای نگهداری آن ها ترتیب دهید. اگر نمی توانید آن را در محل کار یا محل کار خود نگه دارید، باید به یک موسسه اعتباری بروید یا آن را در صندوق امانات بانک محلی خود بگذارید.

اگر گزینه دوم را انتخاب کردید، توجه داشته باشید که هزینه استفاده از امکانات نگهداری را پرداخت می کنید که در نتیجه باعث می شود تا سود شما کاهش یابد. هم چنین وقتی می خواهید طلای خود را پس بگیرید باید هزینه دیگری بپردازید. پس برای انتخاب بهتر با مشاور سرمایه گذاری طلا مشورت کنید.

 • نکته ای که در مورد بازار طلا وجود دارد این است که تحت تاثیر بازار جهانی است. بنابراین، رویدادهای مرتبط می توانند بر ارزش آن تأثیر بگذارند. در حال حاضر دو راه برای ورود به بازار طلا و سکه وجود دارد، خرید فیزیکی و بازار نقدی.
 • خرید طلای فیزیکی تا حدودی قدرت خرید شما را حفظ می کند. خیلی ریسکی نیست و مانند املاک و مستغلات مزایا و معایبی دارد.
 • برای سرمایه گذاری در این بخش می توانید گواهی سکه خریداری کنید و همچنین می توانید از صندوق های مبتنی بر طلا استفاده کنید.
 • بزرگترین مزیت آن از نظر مشاوران سرمایه گذاری طلا این است که هیچ نگرانی در مورد سرقت وجود ندارد. یکی دیگر از ویژگی های این صندوق ها امکان سرمایه گذاری با مبالغ کم است. سرمایه گذاری در این صندوق ها از چند هزار تومان شروع می شود.

شما از طریق بازار سرمایه نیز می توانید گواهی سرمایه گذاری خریداری کنید.

مزایای سرمایه گذاری در طلا با خرید فیزیکی

باید به این نکته دقت کنید که خرید طلای فیزیکی نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارد و می توانید با مراجعه به طلافروشی طلا بخرید. سادگی این روش افراد زیادی را به سرمایه گذاری در بازار طلا به این سبک ترغیب می کند. علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای این روش این است که می توانید در هر زمان به طلافروشی بروید، طلا بفروشید و پول دریافت کنید.

گواهی سپرده نشان می دهد که شما چقدر طلا دارید و بدین ترتیب طلا در انبار بورس ایران سپرده می شود. با این روش نیازی به مراجعه حضوری و آوردن فیزیکی طلا نیست، دیگر مشکل نگهداری و حوادث وجود ندارد، استفاده از این روش شما را از پرداخت مالیات رها می کند و کمیسیون خرید و فروش طلا را نسبت به خرید از صرافی کاهش می دهد.

مزایای سرمایه گذاری در طلا با خرید فیزیکی

سرمایه گذاری در طلای سفید

به این نکته دقت داشته باشید که سرمایه گذاری در طلای سفید مشابه سرمایه گذاری در طلای زرد است. اگر طلای سفید تزئینی خریداری می کنید، از زیبایی آن لذت می برید و از آن برای استفاده شخصی استفاده می کنید، می توانید آن را برای خود یک مزیت بدانید.

اما اگر به سود کوتاه مدت این روش فکر کنید، باید بگویم که نه تنها سودی ندارد، بلکه ممکن است با ضرر مواجه شوید.

سرمایه گذاری روی طلای سفید برای افرادی مناسب است که به طلای سفید علاقه دارند و می خواهند از آن به عنوان جواهرات استفاده کنند.

سرمایه گذاری در سهام طلا

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که سرمایه گذاری در سهام طلا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ پس با ما باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

سرمایه گذاری در سهام طلا به این معناست که در یک شرکت معدنی طلا سرمایه گذاری کنید و خودتان طلا نخرید.

در اینجا شما مالک مستقیم طلا نیستید و سود شما با عملکرد شرکت و نتایج حاصل از آن تعیین می شود. اگر نمی خواهید طلا داشته باشید، سهام طلا بهترین گزینه است اما از سوی دیگر، طلای فیزیکی از مزایای محافظت از دارایی و نوسانات ارزی برخوردار است.

سرمایه گذاری در طلای آب شده

جالب است بدانید که این نوع سرمایه گذاری بسیار پرطرفدار است زیرا هیچ ضرری در فروش آن برای شما وجود ندارد. از آنجایی که شما می توانید طلای مذاب را به هر قیمتی بخرید، می توانید آن را به همان قیمت نیز بفروشید. برای فروش می توانید از مشاور سرمایه گذاری طلا نیز کمک بگیرید.

طلای آب شده طلای زینتی است که ذوب می شود. زمانی که طلای مورد استفاده شکسته شود یا مدل آن منسوخ شود و دیگر مورد نیاز نباشد، آن را در کوره های ذوب مخصوص قرار می دهند تا طلا را به جواهرات ذوب کنند تا به چرخه تولید طلا بازگردد.

تماس با تیم مستر سرمایهجهت مشاوره در زمینه ارز دیجیتال، طلا و سکه روی دکمه زیر کلیک کنید و با مشاورین مستر سرمایه صحبت کنید.تماس با پشتیبانی