logo
دقیقه

چگونه مثل سرمایه گذاران حرفه ای در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه مثل سرمایه گذاران حرفه ای در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟
3 شهریور 1402

حتی اگر مستقیماً با یک مشاور مالی کار نمی‌کنید، می‌تواند ارزش آن را داشته باشد که به آنچه در مورد بازارها و سرمایه‌گذاری می‌گویند توجه کنید. در این مطلب در خصوص اینکه چگونه مثل سرمایه گذاران حرفه ای در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟ می پردازیم.

اگر گروهی از متخصصان مالی با احتیاط در مورد ارزهای دیجیتال قدم می زنند، ممکن است منطقی باشد که شما هم از آن پیروی کنید. در اینجا خطرات ارزدیجیتال که متخصصان مالی بیش از همه نگران آن هستند و 5 مرحله برای سرمایه گذاری حرفه ای در ارزهای دیجیتال ، آورده شده است. در ادامه این مطلب از آموزش سرمایه گذاری در دیجیتال با ما همراه باشید تا در این زمینه بیشتر  توضیح دهیم.

چگونه مثل سرمایه گذاران حرفه ای در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه مثل سرمایه گذاران حرفه ای در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

ریسکهای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

یک سرمایه گذار خوب، عواملی مانند ریسک، پتانسیل بازده، هزینه و سابقه را قبل از خرید هر سرمایه گذاری ارزیابی می کند. اما این اطلاعیه اشاره می کند که ارزهای دیجیتال و دارایی های مرتبط، با خطرات منحصر به فردی همراه هستند.

در اینجا شش مورد بررسی قرار می گیرد:

سوداگرانه هستند: قیمت ارزهای دیجیتال بر اساس حدس و گمان سرمایه گذاران در نوسان است. این باعث می‌شود آنها نسبت به دارایی‌های سنتی نوسان بیشتری داشته باشند، دارایی‌هایی که تمایل دارند بر اساس تغییرات در اصول اساسی، مانند رشد سود، حرکت کنند.

تجزیه و تحلیل آنها دشوار است: تجزیه و تحلیل سهام و اوراق قرضه توسط چندین دهه داده پشتیبانی می شود. همان چیزی که ارزدیجیتال را هیجان انگیز می کند، ارزیابی آن را نیز دشوار می کند. در این اطلاعیه آمده است که حتی سرمایه گذاران آگاه نیز در تفکیک “حقایق از تبلیغات” مشکل دارند.

ممکن است خطرات امنیتی داشته باشند: سایت هایی که رمزارز خود را در آن ذخیره می کنید ممکن است با خطر بیشتری روبرو شوند که سرمایه گذاری های خود را از دست بدهید یا آنها را به سرقت ببرند.

ارزش گذاری آن ها سخت است: بدون روش های استاندارد حسابداری یا روش های ارزش گذاری متعارفی که ممکن است در هنگام تجزیه و تحلیل سهام پیدا کنید، ارزش گذاری دارایی های رمزنگاری برای سرمایه گذاران دشوار است، به این معنی که شما در معرض خطر پرداخت اضافی هستید.

بیشتر بخوانید  نکات مشاور مالی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال 2023

دارایی ها ممکن است ثبت نشده باشند: ممکن است دارایی های رمزنگاری یا مربوط به رمزنگاری را از طریق فروشندگانی خریداری کنید که مقررات دولتی را رعایت نمی کنند.

ممکن است با مقررات بیشتری مواجه شوند: دولت ممکن است نحوه تنظیم و مالیات بر سرمایه گذاری های ارزدیجیتال را تغییر دهد که می تواند اثرات غیرقابل پیش بینی بر سبد سهام شما داشته باشد.

ریسکهای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

ریسکهای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، از خود بپرسید که چقدر بازار را درک می‌کنید؟

این احتمالاً هوشمندانه است که هنگام ارزیابی اینکه چگونه یک سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال با تصویر کلی مالی شما مطابقت دارد، برنامه ریزی را نیز در نظر بگیرید.

به وضعیت مالی خاص خود، از جمله اهداف سرمایه گذاری ارزدیجیتال، تحمل ریسک و وضعیت مالیاتی خود فکر کنید. شما باید دلیلی بهتر از احتمال افزایش ارزش ارزهای دیجیتال در آینده را مد نظر داشته باشید.

5 مرحله برای سرمایه گذاری حرفه ای در ارزهای دیجیتال

مراحل برای سرمایه گذاری حرفه ای در ارزهای دیجیتال

مراحل برای سرمایه گذاری حرفه ای در ارزهای دیجیتال

اول از همه، اگر می خواهید روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، باید تمام امور مالی خود را سازماندهی کنید. این به معنای داشتن یک صندوق اضطراری، سطح قابل مدیریت بدهی و یک سبد سرمایه گذاری بهینه متنوع است. سرمایه گذاری های ارز دیجیتال شما می تواند بخشی دیگر از سبد سهام شما باشد و به افزایش درآمد کلی شما کمک کند.

1. درک کنید که روی چه چیزی سرمایه گذاری می کنید

مانند هر سرمایه‌گذاری، مطمئن شوید که می‌دانید به چه چیزی وارد می‌شوید. اگر در حال خرید سهام هستید، مهم است که گزارش سالانه را بخوانید و در مورد شرکت به طور کامل تحقیق کنید. برای انجام همین کار با همه ارزهای دیجیتال آماده باشید، زیرا هزاران مورد از آنها وجود دارد، همه آنها متفاوت عمل می کنند و هر روز ارزهای جدیدی ایجاد می شود. شما باید بدانید که چگونه در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید.

در مورد اکثر ارزهای دیجیتال، هیچ چیزی برای پشتیبان گیری از آن وجود ندارد، برخلاف سهام، که شرکت می تواند سود خود را افزایش دهد و برای شما بازدهی ایجاد کند، بسیاری از دارایی های ارز دیجیتال باید برای افزایش تجارت و افزایش تعادل به بازار متکی باشند تا بتوانید سود کسب کنید.

برخی از محبوب ترین کوین ها عبارتند از اتریوم، دوج کوین، کاردانو و KSRP. بنابراین قبل از سرمایه گذاری ارزدیجیتال، مزایا و معایب احتمالی را درک کنید. اگر سرمایه گذاری مالی شما با دارایی یا جریان نقدی پشتیبانی نشود، ممکن است بی ارزش باشد.

بیشتر بخوانید  سرمایه گذاری بلند مدت در ارز دیجیتال هلاکویی

2. به یاد داشته باشید، گذشته، گذشته است

اشتباهی که بسیاری از سرمایه گذاران جدید مرتکب می شوند، نگاه به گذشته و نگاه به آینده است بله، بیت کوین یک پنی ارزش داشت، اما اکنون ارزش آن بیشتر است با این حال، سوال مهم این است که “آیا این رشد در آینده ادامه خواهد داشت؟”

سرمایه گذاران به آینده نگاه می کنند، نه آنچه که یک دارایی در گذشته انجام داده است. چه چیزی باعث بازده آینده خواهد شد؟ معامله گرانی که امروز ارز دیجیتال می خرند به سود فردا نیاز دارند، نه دیروز.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

3. مراقب نوسان باشید

قیمت ارز دیجیتال مانند یک دارایی در نوسان است. آنها به سرعت نمی توانند در عرض چند ثانیه به چیزی بیش از یک شایعه بی اساس تبدیل شوند.

این می تواند برای سرمایه گذاران پیچیده ای که می توانند معاملات سریع انجام دهند یا اصول بازار، روند بازار و به کجا می رود را درک کنند، برای سرمایه گذاران جدید که این مهارت ها یا الگوریتم های قدرتمندی که این معاملات را هدایت می کنند ندارند، یک میدان مین است.

4. ریسک خود را مدیریت کنید

اگر هر دارایی را در کوتاه مدت معامله می کنید، باید ریسک خود را مدیریت کنید، این کار می تواند به ویژه در مورد دارایی های بی ثبات مانند ارزهای دیجیتال صادق باشد. بنابراین به عنوان یک معامله گر جدیدتر، باید بدانید که چگونه ریسک خود را به بهترین شکل مدیریت کنید و فرآیندی را ایجاد کنید که به شما کمک کند ضررهای خود را به حداقل برسانید. و این روند می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد

مدیریت ریسک برای یک سرمایه گذار بلندمدت، صرف نظر از قیمت، هرگز قابل فروش نیست. ذهنیت بلندمدت به سرمایه گذار اجازه می دهد که این موقعیت را حفظ کند. با این حال، مدیریت ریسک یک معامله گر، در صورت کاهش 10 درصدی و در کوتاه مدت ممکن است قوانین سختگیرانه ای را برای زمان فروش سرمایه گذاری اعمال کند. سپس معامله‌گر از این قاعده پیروی می‌کند تا کاهش نسبتاً کوچک بعداً تبدیل به یک ضرر نشود.

معامله گران جدید باید حداقل در ابتدا مقدار معینی پول را برای معامله کنار بگذارند و سپس فقط از بخشی از آن استفاده کنند. آنها همیشه یک پشتیبان در کسب و کار دارند اگر چیزی خلاف آنها باشد. نکته اصلی این است که شما نمی توانید بدون پول معامله کنید. بنابراین، داشتن مقداری پول نقد به این معنی است که همیشه یک بانک برای تامین مالی کسب و کار خود خواهید داشت.

5. بیش از حد توان از دست دادن سرمایه گذاری نکنید

در نهایت، مهم است که پول خود را در دارایی های سوداگرانه قرار ندهید. اگر توانایی از دست دادن آن را ندارید، نمی توانید آن را در دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال قرار دهید.

بیشتر بخوانید  معایب و مزایای سرمایه گذاری در اتریوم چیست؟

خواه پیش پرداخت خانه باشد یا خرید بزرگ در آینده، باید پولی را که در چند سال آینده به آن نیاز دارید در یک حساب امن نگهداری کنید تا در صورت نیاز در آنجا باشد. و اگر به دنبال بازدهی کاملا تضمینی هستید، بهترین شرط شما تسویه بدهی است. شما تضمین می کنید که هر نرخ بهره ای را که در وام می پردازید به دست آورید (یا پس انداز کنید).

در نهایت، امنیت هر صرافی یا بروکری را که استفاده می کنید نادیده نگیرید. ممکن است شما از نظر قانونی مالک دارایی ها باشید، اما امنیت آنها باید قوی باشد. اگر آنها معتقدند که ارز دیجیتال آنها به درستی محافظت نمی شود، برخی از معامله گران ترجیح می دهند در یک کیف پول رمزنگاری سرمایه گذاری کنند تا کوین ها را آفلاین نگه دارند تا در دسترس هکرها یا دیگران نباشد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال چیست؟

– کریپتوکارنسی نوعی ارز دیجیتال یا مجازی است که از رمزنگاری برای امنیت استفاده می کند. مستقل از هر مقام مرکزی مانند دولت یا موسسه مالی عمل می کند.

چگونه می توانم در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم؟

– برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:
1. یک صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید: تحقیق کنید و یک پلتفرم صرافی معتبر را انتخاب کنید که از ارزهای رمزپایه ای که می خواهید روی آنها سرمایه گذاری کنید پشتیبانی می کند.
2. ایجاد یک حساب کاربری: در پلتفرم صرافی انتخابی ثبت نام کنید و مراحل ثبت نام لازم از جمله تأیید هویت را تکمیل کنید.
3. پول حساب خود را تامین کنید: وجوه را از حساب بانکی خود به حساب صرافی خود منتقل کنید. برخی از صرافی ها نیز پرداخت کارت اعتباری یا نقدی را می پذیرند.
4. ثبت سفارش: تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید سرمایه گذاری کنید و ارز دیجیتالی را که می خواهید خریداری کنید انتخاب کنید. در پلتفرم صرافی سفارش دهید.
5. ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید: پس از خرید، ارز دیجیتال خود را به یک کیف پول امن برای ذخیره سازی طولانی مدت منتقل کنید.

 آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خطراتی دارد؟

– بله، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارای خطرات خاصی است، از جمله:
– نوسانات: قیمت ارزهای دیجیتال می تواند بسیار نوسان داشته باشد که منجر به نوسانات سریع و قابل توجه قیمت می شود.
– عدم قطعیت نظارتی: مقررات و سیاست‌های دولتی می‌توانند بر ارزش و قانونی بودن ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند.
– تهدیدات امنیتی: صرافی ها و کیف پول های ارزهای دیجیتال می توانند در برابر هک و سرقت آسیب پذیر باشند.
– فقدان مقررات: ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به این معنی است که هیچ مقام مرکزی بر عملیات آنها نظارت ندارد، که می تواند منجر به افزایش ریسک شود.
– دستکاری بازار: بازارهای ارزهای دیجیتال می توانند توسط معامله گران یا گروه های بزرگ دستکاری شوند و در نتیجه تغییرات قیمتی مصنوعی ایجاد شود.

In this article, how to invest in digital currencies like professional investors? we pay

امتیاز دهید

15 − سه =