logo
دقیقه

میم کوین یا شت کوین چیست؟

میم کوین یا شت کوین چیست؟
5 شهریور 1402

میم کوین یک اصطلاح ارز دیجیتال برای ارزهای رایج است که گاهی اوقات با میم های کمیک یا متحرک نشان داده می شود که توسط معامله گران و دنبال کنندگان آنلاین مشتاق پشتیبانی می شود. در حالی که میم کوین ها ممکن است سرگرم کننده باشند، اما همچنین سرمایه گذاری های بسیار پرخطری هستند و ممکن است ارزش ذاتی کمی داشته باشند یا اصلاً ارزش نداشته باشند.

Dogecoin، Shiba Inu و سایر ارزهایی که ممکن است سرگرمی بیشتری نسبت به قابلیت استفاده ارائه دهند، در این دسته قرار می گیرند. هنگام خرید یا معامله کوین های میم، درک ریسک ها برای جلوگیری از نوسانات و ضررهای غیرمنتظره بسیار مهم است.

میم کوین یا شت کوین چیست؟

میم کوین یا شت کوین چیست؟

درک میم کوین ها

میم کوین ها یک ارز دیجیتال هستند که به‌طور ساده به عنوان داشتن یک جامعه آنلاین پرشور که از رشد این ارز حمایت می‌کند، تعریف می‌شود. آنها گاهی اوقات با شخصیت های متحرک یا تصاویر میم حیوانات شناسایی می شوند. در طول رونق اخیر ارزهای دیجیتال، ارزهای برتر برای کسب وضعیت میم کوین شامل Dogecoin و Shiba Inu بودند. این دسته به ارزهای کمتر شناخته شده مانند Baby Doge و Dogelon Mars نیز تسری پیدا می کند. در حالی که Baby Doge و Dogelon Mars عناوین کمتری به دست می آورند، هنوز هم ارزش بازار 9 رقمی را حفظ می کنند.

همانند سایر ارزهای دیجیتال، میم کوین‌ها به فناوری بلاک چین، نوعی پایگاه داده توزیع‌شده برای ردیابی دارایی‌های مجازی، از جمله ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) متکی هستند.

بر خلاف اتریوم و سایر ارزهای کاربردی که به ویژگی‌های بلاک‌چین خاصی گره خورده‌اند، اکثر میم‌کوین‌ها صرفاً ابزار معاملاتی هستند. ارزهای رمزپایه اصلی مانند بیت کوین، اتریوم، USD Coin، XRP، Cardano، Solana، Polygon و Polkadot به طور کلی به عنوان میم کوین در نظر گرفته نمی شوند.

میم کوین ها نوسانات بالایی دارند

وب سایت ارزهای دیجیتال CoinMarketCap بیش از 300 ارز را در بخش Meme Coin فهرست کرده است. با این حال، بسیاری از آنها به طور فعال معامله نمی شوند و به طور موثر بی ارزش هستند. Dogecoin، Shiba Inu، Dogelon Mars، و Baby Dogecoin تنها ارزهای موجود در دسته meme با بیش از 1 میلیون دلار حجم معاملات روزانه هستند.

بیشتر بخوانید  آشنایی با بیمه ارز دیجیتال

در حالی که اتر برای انجام تراکنش‌ها بر روی بلاک چین اتریوم مورد نیاز است، اکثر میم‌کوین‌ها ارزش بیشتری فراتر از جمع‌آوری و معاملات ارائه نمی‌دهند. میم کوین‌ها واقعاً کوین نیستند، بلکه توکن‌هایی هستند که روی بلاک‌چین دیگری کار می‌کنند. به عنوان مثال، Shiba Inu یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاک چین اتریوم کار می کند.

برخی از رسانه‌ها و دنیای سرمایه‌گذاری، میم‌کوین‌ها را به‌عنوان طرح‌های پیچیده توصیف می‌کنند. این اتهام باید سرمایه‌گذاران را نسبت به کوین‌های میم محتاط کند و مردم را به سمت ورود به این بازارها با احتیاط وادار کند.

 

میم کوین ها نوسانات بالایی دارند

میم کوین ها نوسانات بالایی دارند

مزایا و معایب Meme Coins

مزایا

  • نوع دارایی سرگرم کننده برای استفاده برای یادگیری در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین
  • امکان کسب سود در صورت افزایش ارزش ها
  • مشارکت بالقوه در یک جامعه سرمایه گذاری و معاملات فعال

معایب

  • ریسک و نوسان بالا
  • ممکن است برای برخی از کاربران از نظر فناوری پیچیده باشد

چگونه می توانید میم کوین بخرید؟

می‌توانید با استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال، میم کوین بخرید. صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال مانند Coinbase، Gemini، Binance، FTX و Kraken شما را قادر می سازند تا مستقیماً با سایر کاربران از طریق بازارهای آنلاین آنها خرید و فروش کنید. صرافی های غیرمتمرکز مانند PancakeSwap نیاز به استفاده از کیف پول رمزنگاری دارند که به شما امکان می دهد نگهبانی ارز را در خارج از صرافی حفظ کنید.

آیا می توانید میم کوین بسازید؟

هر کسی که دانش فنی لازم را داشته باشد به راحتی می تواند یک ارز دیجیتال ایجاد کند. با این حال، تبدیل یک کوین یا توکن به یک میم کوین محبوب بسیار دشوار است و تنها چند ده بار با موفقیت به دست آمده است.

محبوب ترین میم کوین ها کدامند؟

طبق CoinMarketCap، چهار میم کوین برتر از نظر ارزش بازار عبارتند از Dogecoin، Shiba Inu، Baby Doge Coin و Dogelon Mars. سایر موارد عبارتند از Shiba Floki Inu، Doge Killer، Kishu Inu، Samoyedcoin، Shiba Predator، و بسیاری دیگر.

محبوب ترین میم کوین ها

محبوب ترین میم کوین ها

شت کوین چیست؟

اصطلاح شت کوین به یک ارز دیجیتال با ارزش کم یا بدون ارزش یا یک ارز دیجیتالی اشاره دارد که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد. این کلمه یک اصطلاح تحقیرآمیز است که اغلب برای توصیف آلت کوین ها یا ارزهای رمزنگاری شده که پس از محبوب شدن بیت کوین ساخته شده اند استفاده می شود.

بیشتر بخوانید  آشنایی با ایردراپ ارزهای دیجیتال و کسب درآمد از آن

کاهش ارزش یک شت کوین اغلب به دلیل علاقه ناموفق سرمایه گذار است زیرا با حسن نیت ایجاد نشده است یا قیمت آن بر اساس حدس و گمان است. به این ترتیب، این ارزها به عنوان سرمایه گذاری بد در نظر گرفته می شوند.

شت کوین اصطلاحی است که توسط علاقه مندان به ارزهای دیجیتال برای توصیف یک دارایی دیجیتال با ارزش کم یا بدون ارزش استفاده می شود و اغلب یک هدف یا مورد خاص را از دست می دهد. به عنوان مثال، برخی از مردم ارزهای میم مانند دوج کوین و Shiba Inu را شت کوین می دانند.

شت کوین ها چگونه کار می کنند؟

علاقه به ارزهای رمزپایه از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009 به طور قابل توجهی افزایش یافت. موفقیت آنها باعث شد تا کسب و کارهایی که به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین برای ایجاد آلت کوین های خود هستند، که دارایی های دیجیتالی هستند که از طراحی اولیه بیت کوین استفاده می کنند، استفاده کنند.

توسعه‌دهندگان معمولاً تعداد توکن‌هایی را که در نهایت در دسترس قرار می‌گیرند اعلام می‌کنند – میزان عرضه بیت‌کوین به 21 میلیون محدود می‌شود، در حالی که سقف عرضه‌های اتر در سال 18 میلیون است.

تعیین محدودیت عرضه باعث کمبود می شود، زیرا سرمایه گذاران می دانند که توکن های اضافی پس از یک نقطه خاص ایجاد نمی شوند. توکن‌های بیشتر از نظر تئوری ارزش دارایی‌هایشان را کاهش می‌دهند، همان‌طور که انتشار سهام جدید ممکن است ارزش یک سهم را کاهش دهد.

با ثابت بودن عرضه یک میم کوین، ارزش آن باید به تقاضا بستگی داشته باشد. اما از آنجایی که بیشتر ارزهای رمزپایه کاربرد عملی محدودی دارند – خرید و فروش کالاها و خدمات واقعی با استفاده از ارزهای دیجیتال هنوز یک اتفاق رایج نیست – ارزش آنها بر اساس حدس و گمان خالص است.

شت کوین ها چگونه کار می کنند؟

شت کوین ها چگونه کار می کنند؟

برترین شت کوین ها در سال 2023:

Dogecoin (DOGE): Dogecoin پیشرفت چشمگیری داشته است. این دارایی در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که تقلید از ارزهای دیجیتال باشد، اما به سرعت به یکی از گران ترین کوین ها تبدیل شد.

بیشتر بخوانید  شاخص ترس و طمع در ارزهای دیجیتال چیست؟

Shiba Inu : Shiba Inu پس از اعلام اینکه قاتل دوج کوین است، زمانی که در سال 2023 در بازار راه اندازی شد، بدون اطلاع از اینکه آیا پیش فروش آن موثر خواهد بود یا خیر، به شهرت رسید.

تفاوت بین Meme Coin و Shitcoin

در دنیای گسترده و متنوع رمزنگاری، تمایز بین این دو نوع ارز دیجیتال می تواند دشوار باشد. برای ارائه یک تصویر واضح از این تفاوت، می توان به چندین مورد اشاره کرد، از جمله:

هدف: در حالی که ارزهای رمزپایه معمولاً برای رسیدگی به یک مشکل بازار یا برای ارائه یک مورد خاص توسعه می‌یابند، هدف اصلی یک شت‌کوین اغلب ایجاد سود سریع برای سازندگان و سرمایه‌گذاران آن است.

ارزش بازار: به دلیل نقدینگی ضعیف و ارزش بازار، فروش یا مبادله توکن های شت دشوار است. در مقابل، میم کوین‌ها معمولا نقدشوندگی بیشتری دارند و ارزش بازار بالاتری دارند، که تبادل یا فروش آنها را آسان‌تر می‌کند.

فناوری: فناوری میم‌کوین عموماً قوی‌تر و پیشرفته‌تر از فناوری شت‌کوین است، در حالی که فناوری شت‌کوین اغلب پایین‌تر از سطح است یا آزمایش نشده است.

پتانسیل برای سرمایه گذاری: شت کوین ها اغلب به دلیل استفاده بد، از پتانسیل سرمایه گذاری پایینی برخوردارند، در حالی که ارزهای دیجیتال می توانند پتانسیل سرمایه گذاری بالایی داشته باشند. به هر حال، شت کوین این پتانسیل را دارد که بسیار سودمند باشد.

سوالات متداول

– memecoin چیست؟

– Memecoin نوعی ارز دیجیتال است که به طور معمول بر اساس الگوها یا روندهای محبوب اینترنتی است. اغلب قصد دارد از ماهیت ویروسی این میم ها برای جلب توجه و سرمایه گذاران سرمایه گذاری کند.

– تفاوت memecoin با سایر ارزهای دیجیتال چیست؟

– Memecoin از نظر هدف و ارزش اساسی با سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است. در حالی که بسیاری از ارزهای دیجیتال برای خدمت به عنوان ارزهای دیجیتال یا پلتفرم‌های غیرمتمرکز طراحی شده‌اند، ممکوین‌ها اغلب به جای موارد استفاده خاص یا پیشرفت‌های تکنولوژیکی، طنز، سرگرمی و مشارکت اجتماعی را در اولویت قرار می‌دهند.

– آیا memecoin ها یک سرمایه گذاری قانونی در نظر گرفته می شوند؟

– Memecoin ها به طور کلی سرمایه گذاری های بسیار سوداگرانه و پرخطر در نظر گرفته می شوند. به دلیل ماهیت اغلب فرار و عدم وجود اصول اساسی، سرمایه گذاری در memecoin ها را می توان با قمار مقایسه کرد. سرمایه‌گذاران باید احتیاط کنند و قبل از در نظر گرفتن هرگونه سرمایه‌گذاری در memecoin یا هر ارز دیجیتال دیگر، تحقیق کنند.

امتیاز دهید

چهار × 5 =