logo

مشاوره ریگ ماینینگ + کسب درآمد از ریگ ماینینگ

توجه داشته باشید که استخراج ارزهای دیجیتال بیش از هر چیزی به سخت افزار و سیستم قوی نیاز دارد. 

البته این کار را می توان با سیستم کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ انجام داد، اما مقرون به صرفه نخواهد بود و آسیب های جبران ناپذیری به لپ تاپ یا تلفن همراه شما وارد می کند. پس حتما از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید و از مزایای استفاده از مشاوره ریگ ماینینگ غافل نشوید.

تماس با ما

مشاوره ریگ ماینینگ چه کمکی به شما می‌کند؟

 • بررسی و انتخاب بهترین تجهیزات و تکنولوژی‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال.
 • ارائه راهکارهای بهینه برای بهبود عملکرد و بهره‌وری در استخراج ارزهای دیجیتال.
 •  
 • ارائه راهنمایی‌هایی برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری در ماینینگ ارزهای دیجیتال.
 • ارائه راهکارهای امنیتی برای حفاظت از تاسیسات ماینینگ در برابر حملات مخرب
 • ارائه مشاوره و پشتیبانی تخصصی در زمینه مدیریت و نگهداری تجهیزات ماینینگ.
 • ارائه راهنمایی‌هایی برای مدیریت ریسک و مسائل قانونی مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال.

برای مشاوره تلفنی ریگ ماینینگ با ما تماس بگیرید

اگر مایل به اندازی ریگ ماینینگ هستید و می‌خواهید طبق اصول و به درستی از این کار کسب سود کنید، همین امروز با مشاور تلفنی مسترسرمایه تماس بگیرید و آینده پولساز خود را رقم بزنید.

تماس با ما

ریگ ماینینگ به چه معناست؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ریگ ماینینگ به مجموعه‌ای از سخت‌افزار قدرتمند برای استخراج ارزهای دیجیتال اطلاق می‌شود و شامل CPU و GPU های قدرتمند (کارت ‌های گرافیک، پردازنده‌ها) می‌شود. چرا می گوییم ارزهای دیجیتال؟ زیرا صرف نظر از نوع ارز، می تواند حاوی هر نوع ارز دیجیتال باشد.

GPU یک ادغام کننده ویژه است که به چندین کارت گرافیک اجازه می دهد تا محاسبات خاصی را برای استخراج ارزهای دیجیتال انجام دهند. ریگ ماینینگ GPU بسیار شبیه به یک کامپیوتر معمولی است. تقریباً قطعات سخت افزاری یکسانی دارد و حتی از همان سیستم عامل استفاده می کند. با استفاده از مشاوره ریگ ماینینگ با GPU بیشتر آشنا شوید.

اکثر ریگ ماینینگ ها دارای چندین پردازنده گرافیکی هستند و در یک جعبه مخصوص نگهداری می شوند که آن ها را خنک می کند. هم چنین این دستگاه ها بیش از یک PSU دارند. زیرا توان مصرفی دکل ها بیش از 1000 وات است. (بسته به تعداد و نوع کارت گرافیک)

اما برای استخراج سکه‌ های دیجیتال و آماده‌سازی آن ها برای استخراج ریگ، چندین فاکتور باید در نظر گرفته شود. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، بهتر است ماینینگ ارز دیجیتال و پلتفرم ماینینگ را انتخاب نکنید. پس حتما مطالب بخش آموزش سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

استخراج ارزهای دیجیتال با ریگ ماینینگ

ماینینگ اتریوم

بهتر است بدانید که در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از پردازنده گرافیکی یا کارت گرافیک انجام می شود و البته دستگاه های استخراج ویژه ای به نام ASIC یا ASIC برای استخراج وارد بازار شده اند که عملکرد آن ها به طور دقیق تعریف نشده است.

استخراج با CPU در بین ماینرها تقریبا منسوخ شده است و امروزه ماینرها بیشتر از کارت گرافیک برای استخراج استفاده می کنند. با یک کارت گرافیک علاوه بر اتریوم می توانید بسیاری از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، مونرو و غیره را استخراج کنید. حتما پیش از شروع از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید.

فرآیند تدارکات سیستم ریگ:

 • تهیه یک سیستم سخت افزاری قدرتمند (تجهیزات ماینینگ)
 • ساخت کیف پول

با اجرای نرم افزار ماینینگ و پیوستن به استخر ماینینگ شروع کنید.

باید بدانید که این کار مانند یک سرمایه گذاری است و هر سرمایه گذاری ریسک هایی دارد. بنابراین، استخراج اتر یا هر ارز دیجیتال دیگری به معنای اتصال یک دستگاه و ثروتمند شدن نیست. پس برای اطلاعات بیشتر از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید.

عوامل زیادی مانند قیمت اتر، قیمت برق، هزینه سخت افزار، تغییرات شبکه و فرسودگی سخت افزار نقش زیادی در سودآوری دارند. هم چنین، اگرچه شروع ماینینگ کار ساده ای به نظر می رسد، اما این فعالیت دارای پیچیدگی های فنی زیادی است که بی توجهی به آن گاهی منجر به خرابی سخت افزار و حتی آتش سوزی می شود.

استخراج به سخت افزار و سیستم های الکتریکی قدرتمند نیاز دارد. این کار را می توان با یک کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ انجام داد. اما این نه توجیه اقتصادی دارد و نه به صرفه است. حتما برای اطلاعات بیشتر از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید.

استخراج اتریوم بر روی کارت گرافیک (GPU) انجام می شود. البته یک دستگاه استخراج ویژه یا ASIC برای اتریوم نیز منتشر شده است. اما کارت گرافیک همچنان سخت افزار اصلی استخراج اتر است.

برای کارت های گرافیک، ارزهای دیجیتال دیگری به جز اتریوم قابل استخراج هستند. با این حال، استخراج برخی از ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین تنها با دستگاه ESIC قابل انجام است و استخراج آن ها با کارت گرافیک مفید نیست.

برای استخراج اتریوم با پردازنده گرافیکی، باید یک ریگ استخراج کارت گرافیک تهیه کنید. ریگ به معنای بسته سخت افزاری است. در واقع یک واحد کارت گرافیک شبیه کیس کامپیوتر خانگی است و از همان سخت افزار استفاده می کند با این تفاوت که تعداد زیادی کارت گرافیک در آن نصب شده است.

شما می توانید آن را به صورت آماده بخرید یا خودتان قطعات را جمع آوری کنید و مانند کامپیوترهای معمولی مونتاژ کنید. پیش از این کار از مشاوره ریگ ماینینگ کمک بگیرید تا نتیجه بهتری بگیرید.

کارت گرافیک ریگ ماینینگ

توجه داشته باشید که بخش اصلی ریگ ماینینگ کارت گرافیک است. برای استخراج اتریوم، به یک کارت گرافیک قدرتمند و مقرون به صرفه نیاز دارید. اگرچه ماینینگ با هر کارت گرافیکی قابل انجام است، اما استخراج با هر کارت گرافیکی چندان سودآور و اقتصادی نیست.

برخی از مدل های گرافیکی AMD و Nvidia برای ماینینگ مناسب هستند. بهتر است مدلی را انتخاب کنید که توسط بسیاری از ماینرها استفاده می شود و به نوعی امتحانش را پس داده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید.

بهترین کارت های گرافیک AMD برای ماینینگ:

 • کارت گرافیک AMD Radeon RX 580 – قدرت: 30مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega 56 – قدرت: 40 مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک AMD Radeon RX 6800 – قدرت: 64مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک AMD Radeon VII – قدرت: 81 مگاهرتز بر ثانیه

بهترین کارت های گرافیک انویدیا برای ماینینگ:

 • کارت گرافیک Nvidia GTX 1060 – قدرت: 22 مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک Nvidia GTX 1660 Ti – قدرت: 25 مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک Nvidia RTX 2060 – قدرت: 27 مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک Nvidia GTX 1070 Ti – قدرت: 28 مگاهرتز در ثانیه
 • کارت گرافیک NVIDIA GTX 1660 Super – قدرت: 28 مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک Nvidia GTX 1080 – قدرت: 34 مگا هرتز در ثانیه
 • کارت گرافیک Nvidia RTX 2070 – قدرت: 36 مگاهرتز بر ثانیه
 • کارت گرافیک انویدیا RTX 2080 Super – قدرت: 36 مگاهرتز بر ثانیه

اجزای ریگ ماینینگ ​

شاسی

شاسی وسیله ای برای نصب قطعات دکلینگ است. می توانید شاسی بخرید یا خودتان آن را بسازید.

شاسی باید به گونه ای باشد که قطعات به خصوص کارت گرافیک به خوبی به آن پیچ شده و نامتعادل نباشد. البته از دستگاه های دیگر نیز می توان به عنوان شاسی استفاده کرد و نیازی نیست که شاسی کاملا استاندارد داشته باشید. دوام و پایداری قطعات در شاسی بسیار مهم است. کارت های گرافیک و حافظه SSD نباید جابجا شوند.

منبع انرژی

این بخش از ریگ ماینینگ را بسیار جدی بگیرید تا به قطعات آسیب نرسد. شاید یک منبع تغذیه 300-500 وات برای سیستم های خانگی کافی باشد.

 اما برای چندین کارت گرافیک به قدرت نیاز دارید. برای شناسایی این منبع های انرژی می توانید از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید.

رم

ماینینگ به رم زیادی نیاز ندارد.

 اگر می خواهید راحت باشید یا از سیستم خود برای فعالیت هایی غیر از ماینینگ استفاده کنید، می توانید با 8 یا 16 گیگابایت رم از پس آن بربیایید.

CPU

 استخراج با کارت های ویدئویی نیازی به یک پردازنده بسیار قدرتمند ندارد. برای هر دستگاهی با تعداد کارت گرافیک زیاد، یک پردازنده میان رده استاندارد سازگار با مادربرد کافی است. 

برای اینکه نرم افزار بهتر کار کند، می توانید پردازنده ای با قدرت بیشتر از نیاز خود تهیه کنید.

فلش (SSD)

شاسی وسیله ای برای نصب قطعات دکلینگ است. می توانید شاسی بخرید یا خودتان آن را بسازید.

شاسی باید به گونه ای باشد که قطعات به خصوص کارت گرافیک به خوبی به آن پیچ شده و نامتعادل نباشد. البته از دستگاه های دیگر نیز می توان به عنوان شاسی استفاده کرد و نیازی نیست که شاسی کاملا استاندارد داشته باشید. دوام و پایداری قطعات در شاسی بسیار مهم است. کارت های گرافیک و حافظه SSD نباید جابجا شوند.

رایزر و کابل:

رایزر تبدیل و رابط بین مادربرد و کارت گرافیک است و برای هر کارت گرافیک باید از یک رایزر استفاده کرد.

برای اتصالات مختلف روی دکل به کابل های مناسب نیاز دارید که تعداد زیادی از آن ها در بازار وجود دارد.

کابل های USB PCI Express قطعا برای اتصال بین گرافیک و مادربرد مورد نیاز است.

مادربرد

اگر می خواهید چند کارت گرافیک را به هم وصل کنید، باید از مادربردی با تعداد زیادی اسلات PCI Express استفاده کنید.

اینترنت

فرآیند ماینینگ اینترنت زیادی مصرف نمی کند و حداکثر مصرف یک ماینر معمولی به 5 گیگابایت در ماه نمی رسد.

کامپایل و نصب سیستم عامل:

برای اجرای نرم افزارهای استخراج می توانید از سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس استفاده کنید. پیشنهاد ما برای مبتدیان نصب ویندوز 10 است. از آنجایی که احتمالاً درایورهای DVD روی پلتفرم خود ندارید، می توانید ویندوز را از درایو فلش نصب کنید. مشاوره ریگ ماینینگ به شما در انتخاب بهتر کمک خواهد کرد.

قیمت کارت گرافیک

در ایران با افزایش قیمت دلار، کارت گرافیک ها نسبت به قدرت پردازشی آن بسیار گران هستند. با داغ شدن صنعت ماینینگ و افزایش تقاضا برای پردازنده های گرافیکی، قیمت این دستگاه در دنیا افزایش یافته است. در حال حاضر، دریافت تعداد زیادی از این کارت های گرافیک، هزینه های ثابت شما را افزایش می دهد.

به طور کلی، کارت گرافیک های ارزان قیمت به دلیل هزینه اولیه پایین و مصرف انرژی کم، ارزان تر هستند، بنابراین خرید گران قیمت ترین و قوی ترین محصول به قیمت دو یا سه برابر محصول ضعیف عاقلانه نیست. برای اطلاعات بیشتر حتما از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید.

چگونه یک ماینر می تواند هزینه های برق ماینینگ خود را قبل و بعد از ساخت ماینینگ کاهش دهد؟ 

کارت های گرافیک بین اجزای مختلف انرژی بیشتری مصرف می کنند. اما اگر به درستی تنظیم شده باشد، انرژی کمتری هدر خواهد رفت.

قیمت کارت گرافیک

حالت عملکرد بهینه برای پردازنده های گرافیکی تنظیم ولتاژ هسته بین 830 تا 850 میلی ولت (AMD) و بین 650 تا 850 میلی ولت است. کاهش ولتاژ هسته کارت علاوه بر کاهش مصرف برق باعث کاهش دما نیز می شود. این باعث افزایش طول عمر قطعات سخت افزاری می شود. پس حتما برای راهنمایی بیشتر از مشاوره ریگ ماینینگ استفاده کنید.

منبع تغذیه گواهی طلایی 15 درصد برق کمتری در مقایسه با این محصول بدون گواهی مصرف می کند. بنابراین در هنگام خرید قطعات یدکی این موضوع را در نظر داشته باشید.اگر حافظه ذخیره سازی ثانویه را از HDD به SSD تغییر دهید، می توانید مقدار بیشتری ذخیره کنید.

با این کار سرعت بارگذاری سیستم عامل بسیار افزایش می یابد و مصرف برق بین 5 تا 15 وات کاهش می یابد. اگر اجزای دیگری مانند رم را بر اساس فناوری های پیشرفته تر انتخاب کنید (مثلاً رم DDR4 به جای DDR3) با صرفه جویی در مصرف انرژی سود خود را افزایش خواهید داد. برای آگاهی بیشتر از مشاوره ریگ ماینینگ نیز می توانید استفاده کنید.

راه های دیگری نیز برای کاهش هزینه های برق وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید تعرفه های برق اقتصادی تری را انتخاب کنید یا ماینینگ را پس از ساخت در منطقه ای با تعرفه کمتر قرار دهید. در برخی مناطق، برقی که در ساعات خاصی از روز به خصوص در شب مصرف می شود، هزینه کمتری دارد.

اگر در یک منطقه بیابانی یا منطقه ای با بادهای شدید زندگی می کنید، می توانید از پنل های خورشیدی یا توربین های بادی استفاده کنید. البته، برای بهره مندی از مزیت استخراج ارز دیجیتال با پلتفرم ماینینگ باید یک برنامه بلندمدت داشته باشید. استفاده از مشاوره ریگ ماینینگ به شما در تهیه برنامه بلند مدت کمک می کند.

جمع بندی

ریگ های ماینینگ برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شوند. این پلتفرم ها دارای چندین کارت گرافیک هستند. یکی از مزیت های پلتفرم ها این است که صدای زیادی تولید نمی کنند. هم چنین می توانید به راحتی ارز دیجیتال را در خانه استخراج کنید. علاوه بر این، مصرف برق آن ها خیلی بیشتر از ISIC ها نیست.

اگرچه تراشه های ماینینگ قدرت ISIC را ندارند، اما همین قدرت برای استخراج بسیاری از ارزهای دیجیتال کافی است و می توانید درآمد کسب کنید. البته قبل از تصمیم به خرید یا شروع ماینینگ، حتما بررسی های لازم و مشاوره ریگ ماینینگ را انجام دهید.

تماس با تیم مستر سرمایهجهت مشاوره در زمینه ارز دیجیتال، طلا و سکه روی دکمه زیر کلیک کنید و با مشاورین مستر سرمایه صحبت کنید.تماس با پشتیبانی