logo
دقیقه

آموزش استیکینگ در تراست ولت + نکات مهم استکینگ

آموزش استیکینگ در تراست ولت + نکات مهم استکینگ
28 مرداد 1402

در این مطلب، ما یک مقدمه مختصر در مورد آموزش استیکینگ در تراست ولت و اینکه چگونه می‌توانید با استفاده از تراست ولت پاداش خود را به اشتراک بگذارید، ارائه می‌کنیم.

تراست ولت یک کیف پول دیجیتال است که برای ذخیره و مدیریت ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. این کیف پول قابلیت استکینگ ارزهای دیجیتال را نیز داراست.

استکینگ در اصطلاح مربوط به فرآیند نگهداری و نگهداری دارایی‌ها برای مدت طولانی است. با استفاده از تراست ولت، کاربران قادر خواهند بود ارزهای دیجیتال خود را به صورت امن و مطمئن در یک کیف پول امن ذخیره کنند و آنها را برای مدت طولانی نگهداری کنند.

استکینگ در تراست ولت به کاربران امکان می دهد ارزهای دیجیتال را به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت ذخیره کنند که امنیت بیشتری را به آنها می دهد. همچنین، تراست ولت قابلیت پشتیبان‌گیری از مجموعه ارزها و نگهداری آنها را نیز دارد، بنابراین کاربران می توانند ارزهای خود را بر اساس نیاز خود که ممکن است به طولانی شدن یا عدم استفاده از آنها نیاز نباشد، بدون هر گونه از دست دادن ارزها، نگهداری کنند.

 

آموزش استکینگ در تراست ولت

آموزش استکینگ در تراست ولت

استیکینگ کریپتو روشی برای کسب پاداش برای کمک به امنیت شبکه بلاک چین است که شامل نگه‌داشتن یا «ذخیره کردن» مقدار معینی از ارز دیجیتال به‌عنوان توکن است و به تأیید تراکنش‌ها در شبکه کمک می‌کند.

نکات مهم پیش از استکینگ ارزهای دیجیتال در تراست ولت

  1. تحقیق و آشنایی با پروژه: قبل از شروع استکینگ، بهتر است رویکرد و اهداف پروژه را مطالعه کرده و مطئمن شوید که شرایط ممکن است بازدهی مطلوبی را برای شما فراهم کند.
  2. مطالعه‌ی بیشتر در مورد تیم توسعه: شناخت و تحلیل تیم توسعه یک نکته مهم است. بررسی سوابق آن‌ها، واکنش‌های آنها در مواجهه با مشکلات و شفاف‌سازی بیشتر در مورد نقش وظیفه‌ی آن‌ها می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.
  3. بررسی تنزل قیمت: مطالعه‌ی تاریخچه‌ی تنزل و افزایش قیمت توکن‌ها و بررسی فاکتورهایی مانند محدودیت ارزش، تامین کنندگان و تقاضا می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی را برای خرید و فروش تعیین کنید.
  4. بررسی ایده‌ی اصلی پروژه: ارزیابی هدف اصلی پروژه و بررسی اینکه آیا ایده به اندازه‌ی کافی منحصر به فرد و نوآورانه است یا خیر، می‌تواند در انتخاب خرید توکن تاثیرگذار باشد.
  5. تحلیل بازار: مطالعه‌ی تحلیل رقابتی و بازاریابی استارتاپ و شرکت‌های رقیب به کمک شما در ارزیابی ریسک‌های موجود و آینده‌ی توکن‌ها کمک می‌کند.
  6. مدیریت ریسک: همیشه حواستان به میزان مشارکت در پروژه و میزان سرمایه‌گذاری و میزان تاثیر یک توکن در سبد سرمایه‌ی شما باشد.
  7. استفاده از اطلاعات‌های معتبر: بهتر است از منابع معتبرها و تحلیل‌های ارزیابی استفاده کنید تا تصمیم به خرید یا فروش یک توکن را بگیرید.
  8. قوانین و مقررات: همیشه قوانین و مقررات مرتبط با خرید توکن و نقشه‌های توکن را مورد بررسی قرار دهید تا از همه‌ی جنبه‌های حقوقی و مالی مطلع شوید.
بیشتر بخوانید  نحوه استخراج اتریوم، ابزارها، استخرها و استراتژی ها 2024

توجه: قبل از هرگونه استکینگ در تراست ولت یا هر کیف پول دیجیتال دیگری، همواره بهتر است کمیت توکن‌ها را بازبینی و بررسی کنید و از ابزارهای امنیتی مثل بررسی چند نسخه‌‌ای تراکنش‌ها در قسمت مربوط به سوابق تراکنش‌های نمادین (token explorer) استفاده کنید.

آنچه برای شروع استیکینگ در تراست ولت نیاز دارید:

شما به اپلیکیشن تراست ولت در تلفن همراه با چند ارز دیجیتالی که می خواهید به اشتراک بگذارید نیاز دارید.

در اینجا نحوه انتخاب ارز دیجیتال برای استکینگ و سپس ادامه سرمایه گذاری آورده شده است.

مرحله 1: تراست ولت را باز کنید و برگه \”Discover\” را انتخاب کنید.

تراست ولت

تراست ولت

مرحله 2: از صفحه Discover، می توانید یکی از گزینه های فهرست شده در لیست را انتخاب کنید، یا کل لیست را مشاهده کنید تا گزینه های استکینگ بیشتری را مشاهده کنید.

استکینگ در تراست ولت

استکینگ در تراست ولت

مرحله 3: پس از انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر، بر روی دکمه “Stake” کلیک کنید.

استک

استک

در این مثال، ما BNB را انتخاب می کنیم. – اما تا زمانی که حداقل مقدار مورد نیاز را دارید، می توانید هر ارز دیجیتال موجود را به اشتراک بگذارید.

مرحله 4: از اینجا جزئیات انباشته خود را بررسی می کنید، مبلغ خود را انتخاب می کنید و سپس انتقال خود را از طریق مراحل ساده روی صفحه تأیید می کنید.

بسته به بلاک چین و کریپتو هایی که دارید، برنامه های پاداش متفاوتی وجود دارد که از طریق پروتکل اجرا می شوند.

معمولاً دو نقش اصلی در استکینگ وجود دارد، اعتبارسنجی و تفویض اختیار. اعتبارسنجی‌ها مسئول تأیید و پردازش تراکنش‌ها هستند و برای تلاش‌هایشان پاداش دریافت می‌کنند. از سوی دیگر، نمایندگان، افراد یا سازمان‌هایی هستند که ممکن است دانش فنی یا منابع لازم برای اجرای یک گره اعتبار سنجی را نداشته باشند – اما همچنان می‌خواهند در فرآیند سهام شرکت کنند و پاداش دریافت کنند.

در این شرایط، نماینده سهم خود (کریپتو) را نزد یک تایید کننده قابل اعتماد “سپرده” می کند. در انجام این کار، توجه به این نکته مهم است که ارز دیجیتال تحت کنترل عامل خود باقی می‌ماند، در حالی که پاداش‌هایی که وام گیرندگان به دست می‌آورند با نماینده به اشتراک گذاشته می‌شود.

بیشتر بخوانید  نحوه انتقال ارزهای دیجیتال از صرافی به کیف پول لجر

Trust Wallet چیست؟

Trust Wallet که توسط بیش از 60 میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود، یک کیف پول چند زنجیره ای با استفاده آسان است که به شما امکان می دهد بیش از 8 میلیون کریپتو رمزنگاری را ذخیره و مدیریت کنید، دیگر لازم نیست وجوه خود را در کیف پول ها یا صرافی های مختلف نگه دارید، با دانستن اینکه همه ارزهای دیجیتال های شما در یک مکان امن هستند، خیالتان راحت خواهد بود.

کلیدهای خصوصی شما در دستگاه شما و منابع شما در زنجیره ذخیره می شوند، به این معنی که شما همیشه کنترل کامل را در دست دارید.تراست ولت به شما امکان می دهد بدون خروج از برنامه، ارزهای مورد علاقه خود را خریداری، مبادله و به اشتراک بگذارید.

چگونه می توان کاردانو (ADA) را در تراست ولت به اشتراک گذاشت؟

تراست ولت به کاربران این امکان را می دهد که کاردانو (ADA) را به صورت محلی نگه دارند و در کیف پول موبایل خود جوایزی کسب کنند، و ADA را سریع تر، آسان تر و ایمن تر از همیشه می کند.

برای استکینگ ADA ، با تراست ولت به موارد زیر نیاز دارید:

استکینگ ارزهای دیجیتال چیست؟

استکینگ ارزهای دیجیتال به معنای “قفل کردن” یک کریپتو دیجیتال در یک شبکه غیرمتمرکز است که به عنوان تضمینی برای تضمین یکپارچگی، امنیت و تداوم شبکه عمل می کند. به عنوان انگیزه ای برای کمک به تثبیت شبکه، اعتبارسنجی ها با کوین های دیجیتال جدید پاداش می گیرند.

البته، دلیل اصلی محبوبیت استیکینگ این است که به دارندگان ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا بازدهی های بسیار بالاتری نسبت به حساب‌های پس‌انداز سنتی کسب کنند.

به عنوان مثال، با استفاده از تراست ولت، در حال حاضر می توانید 23٪ بازدهی بیشتر در استکینگ بایننس کوین (BNB) کسب کنید.

معرفی استکینگ محلی کاردانو با تراست ولت

کیف پول تراست ولت به کاربران اجازه می دهد تا Cardano (ADA) را به عنوان یک کشور نگه دارند و در کیف پول تلفن همراه خود جوایزی کسب کنند، به این معنی که ذخیره ADA شما سریع تر، آسان تر و ایمن تر از همیشه است.

برای شراکت ADA با تراست ولت به موارد زیر نیاز دارید:

حداقل 4 توکن ADA در تراست ولت شما حداقل مقداری است که باید به اشتراک بگذارید. از این راهنما برای خرید مستقیم ADA 270 در تراست ولت استفاده کنید.

Cardano چیست و چرا ADA را با تراست ولت به اشتراک می گذاریم؟

Cardano یک بلاک چین لایه 1، اثبات سهام (PoS) است که هدف آن بهبود روش کار جهان و ایجاد تغییرات مثبت در جهان است. کاردانو که توسط یکی از بنیانگذاران اصلی اتریوم تأسیس شد، یکی از امیدوارکننده‌ترین پروژه‌های بلاک چین در فضای کریپتو محسوب می‌شود. ADA ارز رمزنگاری شده بومی بلاک چین کاردانو است و برای پرداخت تراکنش ها و بلاک چین به صورت امن استفاده می شود.

بیشتر بخوانید  چگونه یک مشاور مالی انتخاب کنیم؟

از آنجایی که تراست ولت دارای چندین زنجیره در هسته خود است، یافتن بهترین APY در بین زنجیره‌ها و وام‌دهنده‌ها آسان‌تر است و با چند کلیک به اشتراک گذاشته می‌شود و پاداش‌های توکن را در یک کیف پول مشاهده می‌کنید.

هنگامی که ADA در کیف پول خود دارید، می توانید تنها با چند مرحله شروع به استیکینگ در تراست ولت کنید.

نحوه اشتراک گذاری کاردانو (ADA) در تراست ولت:

قبل از شروع، لطفاً توجه داشته باشید که برای ایجاد حداقل به 4 ADA نیاز دارید.

مرحله 1: کریپتو Cardano (ADA) را انتخاب کنید و سپس دکمه \”Stake\” را انتخاب کنید.

سپس در صفحه تنظیمات، دوباره \” Stake\” را انتخاب کنید.

تراست ولت

تراست ولت

استکینگ در تراست ولت

استکینگ در تراست ولت

مرحله 2: در این مرحله می توانید به صورت اختیاری اعتبار مورد نظر را در قسمت \”Validator\” انتخاب کنید. اگر با اعتبار سنجی فعلی مشکلی ندارید، Next را انتخاب کنید.

اگر می خواهید یک اعتبار سنج را تغییر دهید، روی نام آن در قسمت Validator کلیک کنید، اعتبارسنجی مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای بازگشت روی دکمه Stake ADA در بالا سمت چپ کلیک کنید. سپس وقتی آماده شدید روی Next کلیک کنید.

تراست ولت

تراست ولت

تراست ولت

تراست ولت

مرحله 3: روی دکمه “Confirm” کلیک کنید.

تایید استکینگ

تایید استکینگ

تبریک میگم! شما ADA را با تراست ولت خود استینگ کرده اید و پاداش های ADA دریافت می‌کنید.

سوالات متداول در مراحل آموزش استیکینگ در تراست ولت:

چه زمانی جوایز ADA خود را دریافت خواهم کرد؟

وقتی ADA را با تراست ولت شریک می‌کنید، اولین پاداش شما در عرض 15 تا 20 روز می‌رسد. پس از آن، هر 5 روز یک بار پاداش می رسد.

چرا نمی توانم مقدار ADA را که می خواهم توزیع کنم تغییر دهم؟

هنگامی که شما ADA را به اشتراک می گذارید، کل مبلغ کیف پول شما ذخیره می شود و به طور خودکار پاداش می گیرد. این تابعی از پروتکل Cardano است و ADA شما هرگز قفل نخواهد شد.

من ADA را در برنامه قرار دادم اما هنوز نمی گوید فعال است.

توجه داشته باشید که سهام تخصیص یافته پس از 6 تا 10 روز فعال می شود.

آیا پاداش های ADA من هنگام استکینگ قفل می شوند؟

خیر، Cardano ADA شما قفل نخواهد شد. شما می توانید ADA خود را در هر زمان لغو کنید یا حتی به آدرس دیگری برداشت کنید.

حداقل مقدار ADA مورد نیاز برای استکینگ، باز کردن قفل و بازپرداخت مجدد چقدر است؟

برای استکینگ، بازگشت یا بازخرید به حداقل 4 ADA نیاز دارید.

آیا می توانم ارزیابی انتخابی را در هر زمانی لغو یا تغییر دهم؟

بله، اگر می خواهید اعتبار سنجی را لغو یا تغییر دهید. یک منبع ADA را انتخاب کنید و یک گزینه stakeout را انتخاب کنید.

برای تغییر اعتباردهنده، “Change Agent” را انتخاب کنید، در بخش “To Validator” اعتبارسنجی دیگری را انتخاب کنید، “Next” را انتخاب کنید و تایید کنید.

اگر می خواهید صفحه پیوست شده را به همین روش حذف کنید، Unstake را انتخاب کنید.

استکینگ

استکینگ

استکینگ در تراست ولت

استکینگ در تراست ولت

 

In this example, we are BNB – but as long as you have the minimum required, you can share any crypto available.

امتیاز دهید

13 + 3 =